30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti  (Přečteno 5651 krát)

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil

Dnes rano jsem pres DS podal namitku podjatosti, ktera mela pomerne zavazne body, kterou jsem podporil i videozaznamem z ustniho jednani, kdy mi urednice jeste pred zacatkem rekla, ze uz jestejne rozhodnuto a mam se odvolat na kraj. Dopoledne mel videozaznam 15 shlednuti (privatni link na Youtube vlozeny pouze do namitky), tedy asi jsem tim bijakem vzbudil pozornost (a to jsem poslal jen prvni 3 minuty z 58). Nicmene - odpoledne mi do DS dorazilo antidatovane rozhodnuti o zastaveni meho rizeni od te same urednice. Je me podezreni, ze urednice spachala TC zneuziti pravomoci uredni osoby spravne?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2016, 14:38:22 »

Nemusí být antedatované. To že je doručeno s odstupem po vydání je v pořádku. Navíc se to případně dá brát jako zřejmá nesprávnost a prostě ho opraví.
IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:12:47 »

Je s podivem, ze doposud vsechny dokumenty byly doruceny ten samy den, kdy byly napsany. Odesila to spravni referentka nebo je na to dedikovana urednice?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:31:22 »

Jak to mam vedet? Nejspis tam bude nejaka spisova sluzba.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #4 kdy: 01 Listopadu 2016, 15:58:59 »

Předpokládejme, arguendo, že se stalo to, co patrně naznačujete, tj. úřednice se lekla záznamu a zařadila zpátečku. Pak by to TČ podle § 329 TZ nebyl.
To, co vykonala po obdržení námitky, tj. že zastavila, navíc ne zcela standardně, řízení, místo aby postoupila námitku k vyřízení, sice nebude úplně vzorový úřední postup, ale těžko to bude zmíněný TČ - tím jednáním nemohla vám způsobit újmu ani sobě neoprávněný prospěch. Pokud jde o postup před námitkou, tak předjímat před začátkem ÚJ rozhodnutí opět není úplně košer, ale trestné to typicky není - pokud to předjímané rozhodnutí je v souladu s podklady, těžko dovodit zlý úmysl, který je zde podmínkou trestnosti.

Lze to řešit odvoláním do zastavení (máte-li dojem, že zastaveno bylo předčasně nebo mělo být zastaveno z jiného důvodu), případně obecnou stížností, pokud vám samotné zastavení nevadí a pouze chcete, aby postup někdo prověřil. Osobně bych byl rád za win a moc bych do toho nešťoural.

Pokud jde o vypravování písemností, je to úřad od úřadu. Obvykle to je centralizováno (zejména u větších úřadů by nebylo udržitelné, aby měl každý úředník přístup do DS, také záleží, jak to je napojeno na spisovou službu atp.), ale i pokud si to pošle přímo osoba, která vydala rozhodnutí, není to nic a priori podezřelého. Bez znalosti obvyklé praxe na daném úřadě nelze činit závěry.
IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2016, 16:16:58 »

Diky za vycerpavajici odpoved. Z meho pohledu nesplnila §14 odst. 3 spravniho radu a neopravneny prospech sobe mohla zpusobit tim, ze se vyhla pripadnemu postihu ze strany nadrizenych.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #6 kdy: 01 Listopadu 2016, 16:26:32 »

Diky za vycerpavajici odpoved. Z meho pohledu nesplnila §14 odst. 3 spravniho radu a neopravneny prospech sobe mohla zpusobit tim, ze se vyhla pripadnemu postihu ze strany nadrizenych.

Vidim to obdobne, ale zpet do reality - pokud nedostanete zednika za zjevne veci, necekejte, ze dostanete urednika za toto.
Jedine, ze by mel na nej nekdo pifku a to by zase nedelal na tak nizkem postu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Rozhodnutí správního úřadu po podání námitky podjatosti
« Odpověď #7 kdy: 08 Listopadu 2016, 23:37:07 »

Tak jsem se zeptal pres 106ku. V mem pripade maji pristup referenti do DS a zprava byla opravdu odeslana referentkou, i kdyz uz to udelat dle zakona nesmela - dorucovani je ukon dle spravniho radu, ktery snesl odkladu.
IP zaznamenána