30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pozitivní drugwipe na canabis, po krevním testu obvinění z anfetamin a metanfeta  (Přečteno 10895 krát)

Richard

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny z místního fóra.

Něco jsem zde již v minulosti četl a zdejší rady se mi jevily jako konstruktivní. Bohužel nakonec i já jsem se dostal do spárů policie a bohužel z toho co začalo jako omyl (z části), se vyklubal sakra velký omyl a hlavně také průser.

Vše začalo jedno pěkné sobotní ráno, kdy jsem se chystal na kolo. Ráno po menší oslavě na bytě, jsem sedl do svého vozu Subaru Impreza GT v původním stavu a 100% technické způsobilosti (auto je jak nové) a vyrazil pro kolo, které bylo vzdálené půl města (Frýdku-Místku). Prakticky již od parkovacího místa za mnou jeli příslušníci státní policie ve své služební Octávii. To bylo v pořádku, stejně se takto dělo již mnohokrát a já jsem neměl důvod se domnívat, že tentokrát to bude jiné. Chyba lávky.

Po pár stech metrech (jel jsem rychlostí a tempem předemnou jedoucí fábií ve sportovním autě) na mě bliknul červený majáček STOP, na výzvu jsem jsem ihned zareagoval, neboť veškeré předchozí policejní kontroly, které jsem absolvoval byly spíše zaměřené na hovor o autě než na persekuci mé osoby. Pán policista mě seznámil s tím, že je to silniční kontrola, předložil jsem doklady. Dále už to tak skvělé nebylo. Pan policista mě postavil před to, že určitě beru drogy a že si tedy líznu, problém jsem s tím neměl, protože, byť jsem měl večer před tím (cca 13 hodin) "pár tahů z trávy", metodiky měření THC jsou mi známé a nedomníval jsem se, že bych měl být pozitivní. Také bych rád připsal, že jízda v autě jointem nebo panákem u mne pro ten den automaticky končí.

Což jsem bohužel byl. K tomu také na zbytkový alkohol 0,33, což je má chyba, nicméně jsem vlastníkem orientačního měřidla a vypil jsem běžné množství, které jsem zvyklý a mám vyzkoušeno, že po určité době mohu řídit, neměl jsem důvod se domnívat, že nejsem ještě čistý, tak jak je zde popsáno v podobném případě. Samozřejmě jsme jeli tedy na krev. Prošel tedy nějaký výslech, odběr krve atd. A já šel domů, doufajíce, že dostanu přestupek a pár týdnů budu zpytovat svědomí.

Cca po měsíci mi volali z policejní služebny, že by byli rádi, kdybych si přišel poslechnou obvinění. Do telefonu jsem se zeptal, jak jsem na tom a jak dopadla krev. Pan policista mi oznámil, že hladiny cannabis jsou sice pod hranicí trestného činu, ale že mám vysoké hladiny anfetaminu a metanfetaminu v krvi - což světe div se, jsou látky se kterými jsem nikdy nepřišel do styku. Také neberu prášky (ibalgin jsem měl ta 3/4 roku zpět) a ani nechodím na diskotéky, kde by mi něco mohlo být podsunuto například v pití.

Mám možnost se nějak hájit? Lze napadnout nějak krevní rozbor? Jak postupovat?

Poslední dotaz se týče veřejného zájmu. Živím se auty, jsem manažerem autoservisu, mám živnostenské oprávnění a pořádám různé akce pro bezpečnost na silnicích, ať už tím, že tahám rychlíky z cest na okruhy, ať se vyřádí tam, nebo pořádáním akcí zaměřených na bezpečnost, jako jsou školy smyku na centrech bezpečnosti.

Absence řidičského oznámení a ještě hůře připsání trestného činu by mě připravila o práci, živnostenský list a také by mi znemožnila organizaci těchto akcí.

Máte pro mou situaci nějaké řešení nebo bych měl raději stáhnout ocas a na dlouho se rozloučit se svým dosavadním životem. Díky!

IP zaznamenána

Richard

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil

Také bych rád doplnil, že při krácení chvíle u odběru krve jsme se nějak dostali k výkonům našich aut, nacož se mě policista zeptal, proč jsem mu neujížděl. Na to jsem mu řekl, že jsem normální člověk a neměl jsem důvod k tomuto jednání a nezdá se mi normální, že se mě na takovou věc ptá. K tomu mi potom řekl něco ve stylu "ale tak mohl jste to zkusit". K tomu už jsem neměl slov a řekl, že prostě nemohl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Zaslechl jsem, že někteří dealeři prý nepovedeným perníkem někdy "přisolujou" jointy. Takže ten metanfetamin může pocházet odtud. Jo kdo se holt pohybuje v týhle sféře tak dobrovolně riskuje  :-\
 
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil

Mám možnost se nějak hájit? Lze napadnout nějak krevní rozbor? Jak postupovat?

Máte pro mou situaci nějaké řešení nebo bych měl raději stáhnout ocas a na dlouho se rozloučit se svým dosavadním životem. Díky!

Každý má možnost se hájit a pokud to bude v trestu, tak doporučuji advokáta.
Pokud byly zahájeny úkony v trestním řízení, bylo sděleno obvinění, tak to ještě neznamená, že to bude trestný čin.
Státní zástupce bude posuzovat, zda se jedná o trestňák či nikoliv. Záleží na hodnotách, ale ještě více na lékařském vyšetření, které by mělo odpovídat na otázky týkající se možného ovlivnění návykovou látkou. Taky se občas setkávám se znaleckým posudkem na hodnoty a ovlivnění návykovou látkou. Musí se jednat o stav vylučující způsobilost.
Nějak nechápu proč se jelo na krev. Ve správním řízení o přestupku se hájí lépe.
Každopádně ta věc může být ze zastupitelství předána na úřad, kde by se projednával přestupek.
Samozřejmě pro další postup je zcela zásadní, zda byl či nebyl zadržen řidičský průkaz.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Zdravim. Preskocim ten uvodni pribeh, kdy je asi jasne, ze nas nechces zatezovat a potrebovals to zkratit. A na druhou stranu je asi jasne, ze ta kontrola nebyla nahodna.

Doporucuji v prvni rade nedat na telefonicky vyklad policajta, ale k te analyze se dostat. Tam pak uvidis, zda v krvi byly latky, ktere mohly ridice ovlivnit. Nebo zda byly nalezeny "jen" metabolicke produkty, ktere rikaji, zes neco v minulosti vzal- analogicky treba doping u sportovcu behem pripravy. Tyto metabolity se nalezaji v krvi v radu tydnu a je to umocneno tim, ze laik nikdy nevi, kolik si ceho vzal (kvalita zbozi, pripadne co dostal nevedome), nezna rychlost odbouravani, vliv stresu, fyzicke namahy, nemoci, leku, vliv dalsich latek (ac samostatne neskodnych) s krizicimi se metabolickymi drahami...

Samozrejme nic nikomu nerikat, na to bude cas u soudu, nepodepisovat a jak tady zaznelo, zvazit advokata...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 895
    • Zobrazit profil

Citace
Cca po měsíci mi volali z policejní služebny, že by byli rádi, kdybych si přišel poslechnou obvinění.
Tak je požádej, aby tě oficielně předvolali. Tohle mi smrdí nějakou čertovinou, zřejmě si to na Tebe někdo objednal (viz to sledování) a holt 0,33 v dechu (bůhví kolik bylo v té krvi) canabisu taky málo, tak tě budou chtít uvařit na nějakým přiznání. Rozhodně bych se s nima po telefonu vůbec nebavil a čekal bych na oficiální předvolání. Taky bych si dal bacha aby se zátah neopakoval.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami

Cca po měsíci mi volali z policejní služebny, že by byli rádi, kdybych si přišel poslechnou obvinění.
Nasrat. Nikdy vůbec neexistuje se s fízlem, úředníkem nebo kýmkoliv bavit a něco si dojednávat neformálně po telefonu. Pokud něco chtějí, ať pošlou obsílku poštou.

Pokud máte obavu, že to smrdí průserem - a já z toho na základě popisu ten dojem mám - řešil bych to ihned s advokátem. Vemte si někoho kvalitního, nejlépe na doporučení, nemá cenu na tom šetřit.

Pokud by se to nakonec vyvinulo jen jako přestupek, dejte vědět.
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil

Je to fakt podivné ale podle toho co ti řekne fízl nemá cenu házet řidičák do žita :) vzali ti ho tedy na místě?

Tráva by druhý den (cca 12 h) měla být ok, jukni na http://www.cspatologie.cz/docs/625-s-fulltext.pdf a dnes jsou již stanoveny limity co je bráno že jsi pod vlivem http://www.dopravni-pravo.cz/drogy-za-volantem/limity-pro-drogy-za-volantem/ pokud je to nad hodnotou musí se dělat posudek zda to budou brát jako přestupek nebo tresný čin.

Pokud jsi se ale nestal obětí nějaké zvůle fízl jen kecal a bude čekat zda se chytíš. Mimochodem jak probíhal odběr a odebraný materiál si vzali policisté nebo zůstal v nemocnici? 
IP zaznamenána