30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu  (Přečteno 10230 krát)

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« kdy: 02 Listopadu 2014, 16:40:39 »

Ahoj, nevíte, jestli nějaká vyhláška stanovuje, že autolékárnička či její obsah musí mít čitelný datum exspirace? Hledal jsem ve vyhlášce č. 341/2002 Sb. ve znění pozdějších předpisů, ale nic jsem o tom nenašel. Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2014, 17:46:31 »

§32 odst. 6: "Doba použitelnosti jednotlivých druhů zdravotnických potřeb je na nich vyznačena."
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2014, 17:51:29 »

Děkuju, přehlédl jsem. Takže s těmi obvazy, co jsem doma našel mám smůlu :D
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #3 kdy: 02 Listopadu 2014, 22:03:12 »

Ale komu je jedno že má prošlou lékárničku tak je jednodušší si koupit tu zabalenou v igelitu a s datem spotřeby na papírku. A když projde tak jen vyměnit papírek a přebalit ji zase do igelitu. Policajti to rozbalovat nebudou.
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2014, 23:12:16 »

Ha, přítelkyni to zrovna v pátek takhle zkontrolovali :-) že prý "a co ty věci vevnitř"? Ale je pravda, že ona ji už má "rozbalenou".
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #5 kdy: 03 Listopadu 2014, 19:39:07 »

tak je jednodušší si koupit tu zabalenou v igelitu a s datem spotřeby na papírku.
Já mám na papírku 33.9.2014, takže podle mne propadlá není, jelikož tohle datum ještě nebylo na řadě  ;)
 Stejně ji radši rozbalím a prošlé vyměním.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #6 kdy: 03 Listopadu 2014, 20:33:08 »

tak je jednodušší si koupit tu zabalenou v igelitu a s datem spotřeby na papírku.
Já mám na papírku 33.9.2014, takže podle mne propadlá není, jelikož tohle datum ještě nebylo na řadě  ;)
 Stejně ji radši rozbalím a prošlé vyměním.

Já mám taky tuhle, po rozbalení jsem zjistil, že všechno uvnitř má expiraci 9/2015.
Každopádně jsem naskenoval ten papír, přepsal datum na 30.9. 2018 a zase zabalil. Vypadá jako nová :)
IP zaznamenána

DR

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #7 kdy: 03 Listopadu 2014, 22:46:34 »

Já chtěl doplnit lékárničku věcmi, co mám doma už rozbalené. Smůla no, dokoupí se. Přetisknout papír s datem už mě taky napadlo, ale s mojí klikou narazím na vola, co se bude chtít podívat i dovnitř :D
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #8 kdy: 04 Listopadu 2014, 07:10:56 »

Já chtěl doplnit lékárničku věcmi, co mám doma už rozbalené. Smůla no, dokoupí se. Přetisknout papír s datem už mě taky napadlo, ale s mojí klikou narazím na vola, co se bude chtít podívat i dovnitř :D

To bych mu nedovolil a takovou výzvu odmítl splnit. Ať si napíše oznámení na neuposlechnutí výzvy.
Pokud by to rozerval z vlastní vůle, tak si podám stížnost. V případě, že zjistí, že je v lékárně prošlý materiál není důležité, protože z naší strany chybí zavinění.
Má v ruce zabalenou lékárničku s popisem obsahu v souladu s tehdejší novelou a datem expirace či dne, kdy byla zabalena, nic víc nepotřebuje.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2014, 15:48:31 »

když jsem kdysi rozbalil lékárničku, co končila 05/2014, zjistil sem, že většina těch serepetiček expiruje až v 09/2014. Tehdy jsem to vyřešil nákupem oficiální zaigelitovaný "náplně" v lékárně cestou domů za asi 90Kč a z tý "prošlý" doplnil zásoby v domácí KPZtce. Nicméně pořád si pohrávám s myšlenkou "namíchat" si tu lékárničku a vyzkoušet, jak by se tady orgán popasoval se společenskou nebezpečností prošlých tupých nůžek a hliníkový folie...
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Datum exspirace autolékárničky a jejího obsahu
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2014, 00:20:58 »

nůžky a folie nemůže projít protože na nich nejni uvedená expirace  ;)
IP zaznamenána