30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?  (Přečteno 7432 krát)

tnemec

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 21
  • Audemus Jura Nostra Defendere
    • Zobrazit profil
    • Dopravní poradce
Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« kdy: 21 Října 2014, 22:15:07 »

http://www.auto.cz/od-listopadu-musi-kazdy-automobil-hlidat-tlak-v-pneumatikach-povinne-83686

V tomto článku jsem narazil na tento odstavec:

"Řidiči se nemusí bát, že by byli za chybějící monitorování tlaku pokutováni, údajně se tento problém bude řešit domluvou. Při technické kontrole ale daný automobil nedostane oprávnění k dalšímu provozování na veřejných komunikacích."

Nevíte někdo, jak je to doopravdy? Z tohoto vyplývá nutnost vpravit kontrolu i do auta, které jí nebylo vybaveno od výroby, což mi přijde jako dost iritující představa... (Paradoxně se to třeba do mého auta dělá, ale kvůli ceně ventilků jsem to vyškrtl z výbavy, krom toho to nepovažuju za esenciální)
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2014, 22:23:15 »

Tohle platí pro auta vyrobená později než téměř přesně před rokem a nově prodaná až od listopadu tohoto roku (navíc pro starší modely lze přes výrobce sjednat na MD roční výjimku, ale to je problém prodejce, ne kupce). Takže buďte v klidu, pokud jste to tam neměl od výroby, netýká se Vás to.
PS: Pokud již máte techničák, tak se Vás to opravdu v žádném případě netýká.
« Poslední změna: 21 Října 2014, 22:27:10 od iFos »
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2014, 06:57:01 »

Pokud příspěvek adminovi příjde OT, klidně to smažte.
Jen by mě zajímalo, jestli má někdo pozitivní zkušenosti se systémem snímačů v kolech.
Já - opatrné najetí na obrubník - poplach. Stání na sluníčku - poplach. Stání na křivé dlažbě - poplach. Píchlé kolo, rezerva bez snímače - poplach. Nelze prohodit kola na autě, systém pak hlásí původní pozici, oprava přes servisní diagnostiku, 1000,-. Výměna pneu v servisu - ulomený snímač. Došly baterky v snímači - nutný pneuservis + diagnostika, 2000,-; atd.
Na svém autě bezpečně citem poznám rozdíl 0,2 baru i míň, zajímalo by mě, jak je ten systém přesný, když ho někdo vyrobí a pak se bude roky používat bez kalibrace, sem tam nějaké vjetí do díry, to zavání zase nějakým povinným servisem za drahé peníze.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #3 kdy: 22 Října 2014, 19:40:34 »

Šmarjá, to je zase eurohujerská píčovina. Asi budu tu moji popelnici udržovat při životě dalších deset let.
IP zaznamenána

iFos

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2014, 20:12:57 »

Souhlas. Už jen proto, že pokud si chcete pořídit druhou sadu disků s gumama na zimu, tak to s touhle krávovinou to bude stát o cca šest a půl tisíce víc jen na těch blbých ventilcích :-(
IP zaznamenána

tnemec

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 21
  • Audemus Jura Nostra Defendere
    • Zobrazit profil
    • Dopravní poradce
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2014, 20:52:23 »

Já si to myslel, že to tak bude, ale zmátlo mě, že by se "to" mělo řešit domluvou... to jsem jaksi nepochopil. Když auto ten systém nemám, tak mi můžou domlouvat jak chtěj a neobjeví se :D

Btw přesně proto, že jsem na ten systém měl takové reference, jsem za něj nevyhodil prachy... Extrémně drahá, extrémně zbytečná kravina, špatný tlak poznám také bezpečně...
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #6 kdy: 22 Října 2014, 22:24:21 »

v jednom autě to mám, naštěstí ten "horší" systém
jen loni po přezutí na zimní se asi po týdnu při jízdě po JS rozblikala červeně kontrolka
no dost mě to vyděsilo, holt poprvé  ;)
a v zadním kole bylo opravdu o 0,2 méně
tak jsem to na pumpě dofoukal a to bylo vše
kolo neutíká, tak nevím, co se mu nezdálo
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2014, 15:53:32 »

Nedalo by se tohle, v případě, že by eurohujeři ve svých orgiích znásilnili principy retrospektivity, ochcat něčím takovýmhle?

http://www.dx.com/p/olinton-at2019-universal-tire-pressure-warning-monitoring-indicator-valve-caps-silver-4-pcs-198860
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola tlaku v pneumatikách - retrofix?
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2014, 16:01:26 »

Obávám se, že tady bude chybět homologace  :-[
IP zaznamenána