30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Foceni ze strany policie pri prestupku  (Přečteno 7287 krát)

HonzaJPS

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Foceni ze strany policie pri prestupku
« kdy: 21 Prosince 2014, 23:38:40 »

Meho kamarada zmerila a nasledne ihned zastavila policie. Samozrejme vyhruzky apod. a nakonec hra na hodneho fizla s nabidkou pokuty 500 Kc. Kamarad je takovy ten, co radeji zaplati, nez aby mel nejake problemy, coz je kazdeho problem, ale co me pri nasledne debate s nim zarazilo, ze si ho prej policajt fotil a kdyz se ho ptal, proc si ho foti, tak pry maji nejake nove narizeni. Snazil jsem se o tom najit neco na netu, ale celkem marne. Mate s tim nekdo nejakou zkusenost? Pripadne odkaz na nejaky zakon nebo vyhlasku, ktere toto upravuji? Diky za info
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Foceni ze strany policie pri prestupku
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2014, 11:31:39 »

Podle mě to je obrana proti taktice, kdy řidič během správka zpochybní, že skutečně řídil on. Teď řeším jeden případ, kdy státní řidiče dokonce natáčeli nějakou mikrokamerou připnutou na hadrech - vůbec si toho nevšiml a nevěděl o tom, dozvěděli jsme se to až ze spisu.

Fotit a natáčet ale mohou podle zákona o policii už dávno.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Foceni ze strany policie pri prestupku
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2014, 16:15:47 »

Tak pokud mne zastavěj a proběhne ztotožnění, tak je snad bez debat kdo řídil .. alespoň já bych se asi neopovážil to pak zpochybňovat. Respektive ok, pokud je mezi měřeným úsekem a místem zastavení slepý plac, tak je možnost přesednutí, nicméně to jim kamera také nepomůže. Nechápu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Foceni ze strany policie pri prestupku
« Odpověď #3 kdy: 23 Prosince 2014, 13:46:43 »

Tak pokud mne zastavěj a proběhne ztotožnění, tak je snad bez debat kdo řídil .. alespoň já bych se asi neopovážil to pak zpochybňovat.
Pokud např. zbývá do prekluze málo času, nebo chcete z nějakého důvodu natáhnout řízení, vnést do něj chaos apod., může být účelné to zpochybnit a pak např. chtít předvolat svědky. Pokud je přestupek spolehlivě zdokumentován a úřad nedělá chyby, nezbývá, než ho k nim donutit. Toto může být jedna z cest.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Foceni ze strany policie pri prestupku
« Odpověď #4 kdy: 23 Prosince 2014, 23:43:34 »

Podle mě to je obrana proti taktice, kdy řidič během správka zpochybní, že skutečně řídil on. Teď řeším jeden případ, kdy státní řidiče dokonce natáčeli nějakou mikrokamerou připnutou na hadrech - vůbec si toho nevšiml a nevěděl o tom, dozvěděli jsme se to až ze spisu.

Fotit a natáčet ale mohou podle zákona o policii už dávno.

Ja ted (jak vite) resim jedno udajne prekroceni rychlosti a pri ztotozneni jsem si vsimnul, ze mestapo ma na hrudi taky nejakou kamerku. No jsem zvedavej, jestli a co se objevi ve spisu. Ale asi do toho zacali slapat i takto.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Foceni ze strany policie pri prestupku
« Odpověď #5 kdy: 24 Prosince 2014, 07:25:07 »

Na druhou stranu se to někdy dá použít i proti nim - pokud to video nesestříhají nebo kameru nevypnou, tak si můžete poslechnout, co si spolu obecní kašpaři kecali v autě, když sepisovali záznam atd. Z toho mnohdy mohou vyplynout zajímavé skutečnosti  :)
IP zaznamenána