30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva od HPMH ve schránce  (Přečteno 5832 krát)

aeolitus

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Výzva od HPMH ve schránce
« kdy: 01 Července 2015, 15:28:08 »

Dobrý den, v místě trvalého bydliště mi prý přistála výzva k vyzvednutí písemnosti od MHMP, Odbor bla, oddělení přestupkového řízení. Předpokládám, že můj arcizločin spočívá v tom, že jsem se někde na čtyřproudovce s 50kou prohnal 70kou (dost možná Strakonická). Vzhledem k tomu, že jsem na dovolené, byť v ČR, má cenu se tím obtěžovat nebo to nechat plavat s tím, že můžou vyvolat přestupkové řízení a vše důležité se odehraje až potom? Nebo tomu mám věnovat pozornost, že v tom může být něco horšího? Děkuji za reakci :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2015, 23:59:10 »

Asi v klidu, pokud je to jen výzva k zaplacení určené částky.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2015, 09:11:58 »

Tak asi určitě bude zbytečné to vyzvedávat. Až se vrátíte z dovolené, tak by to mělo možná odpočívat na dně schránky :) a pokud je to odpustek, tak určitě vyčkat dalšího tahu protivníka :)
IP zaznamenána

aeolitus

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2015, 17:23:30 »

Hmm, tak jsem se z výzvy dozvěděl, že jsem se po Spořilovské řítil do centra smrtonosnou rychlostí 62 km/h. Hanse mám, a nechal bych mu to už jen z té čiré radosti. Co teď? Čekat na další kroky orgánu?

Dobrý den, v místě trvalého bydliště mi prý přistála výzva k vyzvednutí písemnosti od MHMP, Odbor bla, oddělení přestupkového řízení. Předpokládám, že můj arcizločin spočívá v tom, že jsem se někde na čtyřproudovce s 50kou prohnal 70kou (dost možná Strakonická). Vzhledem k tomu, že jsem na dovolené, byť v ČR, má cenu se tím obtěžovat nebo to nechat plavat s tím, že můžou vyvolat přestupkové řízení a vše důležité se odehraje až potom? Nebo tomu mám věnovat pozornost, že v tom může být něco horšího? Děkuji za reakci :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2015, 12:14:38 »

Co Vám tedy přistálo ve schránce? Výpalné? Tedy žádost o zaplacení určené částky? Na to není třeba reagovat. Ouřad by měl teď zahájit pátrání po řidiči, jelikož provozovatel se nenechal oholit. Měl by Vás tedy oficiálně vyzvat ke sdělení totožnosti řidiče. Pokud tak neučiní, je tu varianta, do 60-ti dnů nahlásit řidiče sám. To je totiž lhůta, po kteoru musí ouřada hledat řidiče a po které může správně zahájit SprDel. Pokud zahájí bez toho aby Vás vyzval, dá se tímto argumentovat. Někdy však oni tvrdí, že ke sdělení řidiče už vyzvali tím prvním dopisem a nadřízený organ to je schopen podržet.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #5 kdy: 09 Července 2015, 15:00:10 »

Tady je zásadní jestli výslovně vyzývají ke sdělení údajů už ve výzvě k uhrazení určené částky, to je úřad od úřadu rozdílné.
IP zaznamenána

aeolitus

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od HPMH ve schránce
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2015, 20:22:53 »

Tady je zásadní jestli výslovně vyzývají ke sdělení údajů už ve výzvě k uhrazení určené částky, to je úřad od úřadu rozdílné.

Je to v poučení na druhé straně. Na první straně jim jde jen o prachy ...
IP zaznamenána