30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání k podání vysvětlení  (Přečteno 5454 krát)

Kyubi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Předvolání k podání vysvětlení
« kdy: 26 Září 2016, 17:32:43 »

Zdravím,
dneska jsem si vyzvedl první předvolání na magistrát. Jel jsem domů, stavěli, fouknul jsem jim 0.18 2x za sebou. Přiznal jsem 12° 3 hodiny před jízdou (moje chyba, vím to) + neměl jsem techničák. Nicméně, mám jim dojít vysvětlit jen nepředložení techničáku, o alkoholu v předvolání ani zmínka. Znamená to tedy, že to zametli pod stůl nebo to ze mě bude páčit paní na magistrátu? Jak případně postupovat. Jen bych rád doplnil, že ,jako asi většina, mám odzkoušené ty 2-3 hodinky a jsem čistý, asi špatná karma ten večer.

Rád bych měl klid v duši, proto chci poprosit někoho znalejšího, aby mi potvrdil mou teorii. Předem díky.  :)
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2016, 17:55:39 »

alkohol pod 0,24 foukačka vůbec nedokáže změřit, nebožka
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 031
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2016, 18:08:43 »

Záleží na tom, jak to máte daleko, jak jste na tom s časem a jak se Vám tam chce.

Já bych to řešil tak, že bych zašel na magistrát, vyžádal si kompletní kopii spisu a určení lhůty na nastudování spisu a písemné vyjádření. Jinak bych jim nic neřekl. Otázka je, zda umíte být tvrdý a nenechat ze sebe vypáčit žádné další informace. To přiznání piva při kontrole o tom bohužel příliš nesvědčí.

Jedná se skutečně o "předvolání k podání vysvětlení"? Bylo už zahájeno správní řízení? (ideálně sem nahrajte anonymizovaný sken toho dopisu) Pokud se nepletu, tak v případě podání vysvětlení (pokud nebylo ještě zahájeno správní řízení), máte nárok na uhrazení cestovného a ušlé mzdy.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2016, 18:17:53 »

Já bych to řešil tak, že bych zašel na magistrát, vyžádal si kompletní kopii spisu a určení lhůty na nastudování spisu a písemné vyjádření.
Neplést ústní jednání a podání vysvětlení, takto při podání vysvětlení postupovat dost dobře nelze. Buď vysvětlím o co šlo, nebo kvalifikovaně (37 LZPS) odmítnu.

K alkoholu - jedna dvanáctka před třemi hodinami není žádný problém, z toho by nadýchala zaznamenáníhodnou hodnotu snad jenom nějaká křehká slečna. Kdo ví, co ta jejich hračka měřila, alkohol to nejspíš nebyl. Pokud budete vytrvale ve věci piva tvrdit totéž, nemají na Vás nic - 0,18 je prostě méně, než je fyziologická hladina. Kalkulačka pro odbourávání alkoholu třeba zde http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx.
« Poslední změna: 26 Září 2016, 18:29:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Kyubi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #4 kdy: 26 Září 2016, 18:40:48 »

Kopie dopisu zde http://imageshack.cz/image/H4z

Na magistrát to mám cca 25 km tam a zpátky. Dojet tam není problém, spíš mi přijde absurdní jim tam dojet říct "techničák jsem si omylem zapomněl doma" a jet zase zpátky. Přeci jen to i s papírováním nějakou hodinku zabere.

Spíš mě zaráží to, že ten alkohol jako by vůbec nebyl. Tak jestli to budou řešit až tam, i když v dopise o tom není řeč.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #5 kdy: 26 Září 2016, 19:07:08 »

Alkohol řešit nebudou, protože nic nenaměřili. Co je pod 0,24, to je prostě NULA.
Jestli mám správné povědomí o správním řádu, pokud by po Vás snad chtěli požadovat vysvětlení ohledně alkoholu v rámci předmětného předvolání, máte právo vysvětlení odmítnout s tím, že ať Vás v této věci řádně předvolají.

Jaxe tak dívám, není to pouze ORV, ale též zelená karta. Teoreticky by snad šlo podat vysvětlení písemně, k tomu se musí vyjádřit zkušení borci přes správní řád.
« Poslední změna: 26 Září 2016, 19:09:33 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #6 kdy: 26 Září 2016, 19:53:54 »

Ano, alkohol s největší pravděpodobností vůbec řešit nebudou, chcete-li mít jistotu, vyhledejte ve spisu příslušný úřední záznam o odložení. Vysvětlení k zapomenutému ORV a zelené kartě můžete klidně podat písemně, zejména chystáte-li se kapitulovat stylem „zapomněl jsem doma, mrzí mě to“, nicméně v takovém případě by možná osobní účast dávala smysl, protože vám pravděpodobně bude nabídnuta možnost vyřešit to blokem, tedy levněji než ve správním řízení.
IP zaznamenána

Kyubi

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení
« Odpověď #7 kdy: 26 Září 2016, 20:40:36 »

Dobrá, děkuji za rady. Omlouvám se za své asi hloupé dotazy, nejsem v tomto sběhlý, mimo pár pokut za rychlost. Zatím i s čistým bodovým štítem.

Pokud dají, jak říkáte, blokově nějakou normální sumu, tak jsem ochoten zaplatit. Pokud mi dají 1.000,-, asi to budu řešit nějak dál (těch pár stovek navíc za zkušenost ze správního řízení bych asi dal).  :D

IP zaznamenána