30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: výpalné po prodeji vozu  (Přečteno 3458 krát)

s4wyer

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
výpalné po prodeji vozu
« kdy: 12 Září 2016, 09:20:31 »

Dobrý den,

potřebuji se zeptat zatím pouze teoreticky, přesnou formulaci jsem nikde nenašel. Existuje možnost že s mým autem bylo projeto na červenou, pokud ano - situaci vyfotil automatizovaný systém. Já mám teď v plánu vůz prodat, předpokládám že pokud přijde výpalné novému majiteli, ten využije možnost naprášit mě. Jak se k tomu postaví úřad? Pošle mi také výpalné jako provozovateli vozidla k datu přestupku, nebo mě budou brát přímo jako řidiče a už by šlo o body ??
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:výpalné po prodeji vozu
« Odpověď #1 kdy: 12 Září 2016, 09:35:42 »

výpalné by mělo dojít tomu, kdo byl provozovatelem v době spáchání smrtelného hříchu
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:výpalné po prodeji vozu
« Odpověď #2 kdy: 13 Září 2016, 20:33:42 »

Ergo kladívko - auto co nejrychleji převést. Případů, kdy kupující auto nepřevedl, je plný internet, řešení naštěstí také.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:výpalné po prodeji vozu
« Odpověď #3 kdy: 13 Září 2016, 20:40:39 »

Hlavně existuje velmi reálná možnost, že pokud necháte převod na novém majiteli a dáte mu všechny papíry + plnou moc (proti penězům), nebudete mít v ruce nic, čím byste ho donutil převod dokončit. V registru budete pořád Vy a výpalné bude chodit na Vás. Obrana bude obtížná, nikoli však nemožná. Takže do smlouvy nějaké ustanovení, které tuto situaci pokryje - snad nasměřují zdejší znalci práva - či ještě lépe dokončit převod společně. Jakmile bude v registru zapsán nový majitel, může prášit, koho chce. Vám stačí, když se nepřiznáte, protože nemáte k čemu - prohlásíte, že jste v uvedený den/hodinu/minutu v dotyčném voze nebyl/neřídil.
Poučné vlákno https://www.30kmh.cz/index.php?topic=1404.0, příjemné čtení a klidně spaní - zejména poslední případ je super.

Jsem nějak odběhl od dotazu, který byl zodpovězen. I kdyby přišlo výpalné nějakým úřednickým mozkovým myšlením novému majiteli, on se bude efektivně bránit tím, že v době spáchání nebyl provozovatel on, ale vy. Vás za řidiče označit nemůže, protože netuší, kdo v té době seděl za volantem - i když, může, co by nemohl.
« Poslední změna: 13 Září 2016, 22:40:39 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

s4wyer

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:výpalné po prodeji vozu
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2016, 10:08:54 »

při posledním prodeji, kdy jsem kupujícího nechal odjet s autem a všemi doklady, jsem kvůli převodu lítal přes půl státu sem a tam. Poučen touto zkušeností zájemcům o tento vůz sděluji, že prodej bude probíhat pouze v době ordinačních hodin našeho úřadu a že bez přepisu nikoho odjet nenechám - překvapivě s tím nikdo problem zatím neměl.

enzym: právě, vůbec by mě to nepřekvapilo. doufám že nic nedojde
IP zaznamenána