30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] překročení o 25 mimo obec - Poděbrady  (Přečteno 20861 krát)

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #15 kdy: 08 Října 2014, 20:10:58 »

podle aktivity soudruha bych možná šetřil munici na případný další rozhodnutí  ;)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #16 kdy: 09 Října 2014, 09:49:19 »

Šetření municí ale nepřehánět. Ušetřená munice bude k ničemu když kraj to rozhodnutí potvrdí.
Určitě hned napoprvé použít aspoň většinu argumentů a několik těch jednoznačných (+judikáty).
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #17 kdy: 09 Října 2014, 10:14:49 »

Přesně tak. Cílem je sejmout rozhodnutí s vysokou pravděpodobností, že vzhledem k vysokému počtu námitek bude trvat dlouho, než se v tom kraj pohne, eventuálně to vyplaší správního orgána na městě tak, že to autoremedurou shodí a dá to k ledu. Široká škála odvolacích námitek rovněž zásadně zvyšuje objem práce, kterou musí vykonat, což lineárně zvyšuje jeho nechuť tak činit. U tohohle konkrétního kokota se mi vzhledem ke zkušenostem ostatních jeví strategie zahlcením jako dobrá.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #18 kdy: 14 Října 2014, 00:41:54 »

Update - zmr. B. neposlal na žádost spis a chtěl upřesňující informaci - svolení k nakládání s osobními údaji. Z důvodu časové tísně (akorát dneska dostal orgán blanketní odvolání) se kolega rozhodl se tam stavit pro kopii spisu. Když mu chtěl zmr. B. předat osobně žádost o upřesnění odvolání a kolega to patřičně mnou poučen odmítl ať mu to dá do pošty, dostal orgán amok, házel tužkou a řval,  že se na to vysere :)

BTW spis je pěkná sračka, která ještě okoření už tak výživné odvolání. De facto se jedná o kopii zde zmiňované kauzy http://30kmh.cz/index.php?topic=678.0. Mezi změřením a zastavením není kontakt a fízlové ještě v protokolu škrtali a přepsali jméno obsluhy radaru. To je neuvěřitelná tlupa dementů :)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #19 kdy: 14 Října 2014, 10:33:53 »

Orgán asi tuší, co se chystá  ;D škoda, že není nějaký video, jak se hulvát vzteká. Jinak bych poprosilo osvětlení, proč nechat poslat poštou a nevzít na místě. Vim, že to je aktivní přístup, ale jde mi o to zda tím orgán nesleduje nějakou jim vymyšlenou fičuru.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #20 kdy: 14 Října 2014, 10:43:28 »

Orgán asi tuší, co se chystá  ;D škoda, že není nějaký video, jak se hulvát vzteká. Jinak bych poprosilo osvětlení, proč nechat poslat poštou a nevzít na místě. Vim, že to je aktivní přístup, ale jde mi o to zda tím orgán nesleduje nějakou jim vymyšlenou fičuru.

Orgán nesleduje nic, kromě výtěžnosti. Nepřebrání na místě bylo v naší režii z časových důvodů. Vzhledem k tomu, že nám zamítli omluvu a rozhodli obratem v nepřítomnosti, jsme neměli pro odvolání k dispozici spis, pouze rozhodnutí. Sice to sama o sobě byla sračka, kterou lze relativně snadno rozstřílet, nicméně je potřeba na 100% vědět, na základě čeho kokot, pardon, orgán rozhodl. Dali jsme žádost o zaslání kopie spisu hned po vydání rozhodnutí a pak blanketní odvolání v poslední den. Vzhledem k průtahům a lhůtám ohledně přístupu k informacím jsme se dostali do presu, protože bychom neměli k dispozici spis v okamžiku, kdy budeme muset doplnit odvolací námitky. Tímhle postupem jsme získali cca 2 týdny k dobru na prostudování spisu a doplnění odvolání. Nasranej orgán byla jen třešnička na dortu :)
IP zaznamenána

zodiiac

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #21 kdy: 14 Října 2014, 10:58:16 »

Aha, takže jestli to správně chápu, tak kolega odešel se spisem, díky poslání jste získali čas na studium spisu. Chvíli trvá než mi doteče  ;D Doufám, že bude anonymizované odvolání, přítelkyně tudyma dost často jezdí a je dobrý vedět, jak s nima vydrbat.

BTW:Jinak umim si živě představit, jak asi orgán řádil. Povedlo se mi to samý před 5 rokama u nás. Starosta poslal místní buzeranty, aby rozdali papírky za skla ubožáků, který nemaj jinou možnost než parkovat půl chodník půl silnice. nasral mě tím tak důkladně, že sem všem ty papírky zpoza stěračů sebral a šel je hodit starostoj na stůl se vzkazem, že když tam ty šmejdy poslal, tak at si to taky zaplatí. Zologická hadr  ;D
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:překročení o 25 mimo obec - Poděbrady
« Odpověď #22 kdy: 14 Října 2014, 11:07:19 »

Aha, takže jestli to správně chápu, tak kolega odešel se spisem, díky poslání jste získali čas na studium spisu. Chvíli trvá než mi doteče  ;D Doufám, že bude anonymizované odvolání, přítelkyně tudyma dost často jezdí a je dobrý vedět, jak s nima vydrbat.

Jak se kauza posune, samozřejmě to sem hodím. Vzhledem k tomu, že se jedná o kolegovo první SŘ, je odvolání velkorysé, protože slouží jako studijní materiál pro další kauzy, takže obsahuje absurdní množství námitek ve velkém rozsahu. Sám to budu pak používat jako zdroj pro copy-paste v dalších případech a počítám, že to pomůže ostatním. Sám jsem v několika bodech čerpal ze zde zveřejněných dokumentů, protože je to rychlejší, než tvořit vlastní formulace a hledat judikáty, za což všem opakovaně děkuji.

s pozdravem "zmrdům zmar", BB

IP zaznamenána