30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli motorového vozidla  (Přečteno 36387 krát)

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #15 kdy: 18 Září 2014, 15:04:49 »

body ti jako provozovateli nepřipíšou  ;)
IP zaznamenána

Luky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 82
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #16 kdy: 18 Září 2014, 15:29:54 »

Díky za odpověď, nicméně nedojde v případě toho, že výzvu ignoruji ke scénaři, který je uveden v poučení? Tzn. že po mě jako provozovateli budou vymáhat pokutu, náklady řízení, připíšou mi body a další bla bla bla?

Nestíhají, v drtivé většině případů to výzvou končí. I kdyby pokračovali dál, nemají šanci vyhrát - prohlédněte si tohle fórum, inspirace je tu dost.
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #17 kdy: 18 Září 2014, 15:33:49 »

Díky za odpověď, nicméně nedojde v případě toho, že výzvu ignoruji ke scénaři, který je uveden v poučení? Tzn. že po mě jako provozovateli budou vymáhat pokutu, náklady řízení, připíšou mi body a další bla bla bla?

Provozovatele musí stíhat za správní delikt, za ten se nedají připsat body a další, přičemž dotáhnout to do zdárné prekluze by neměl být větší problém.
IP zaznamenána

toyforbigboy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #18 kdy: 08 Října 2014, 02:34:58 »

Zdravím, chci se zeptat, došla mi výzva k uhrazení (viz. příloha). Na tuto výzvu nemám dále reagovat a nejspíš to nechají být. Ovšem pokud zahájí řízení o správním deliktu, je možnost, že by mě pčedvolali pro podání vysvětlení na které bych se musel dostavit? Do Prahy to mám 300km a nevyskytuju se tam nijak často. Nebo jak mám dále postupovat? Díky za odpověď.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #19 kdy: 08 Října 2014, 06:34:34 »

Ovšem pokud zahájí řízení o správním deliktu, je možnost, že by mě pčedvolali pro podání vysvětlení na které bych se musel dostavit?

Správní delikt se zahajuje buď příkazem, kde bude provozovatel uznán vinným a za jeho nezodpovědnost mu bude uložena pokuta nebo oznámením o zahájení řízení o uložení pokuty za správní delikt.

Může přijít výzva k podání vysvětlení, ale to by se stalo ještě před zahájením řízení, k podání vysvětlení není povinnost se dostavit. Zasíláme omluvu a vše vysvětlíme písemně.

U sprdele zpravidla nepředvolávají, posílají vyrozumění o možnosti seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí.

Platí, že se nemusíme dostavovat nikam a vše jde dělat z domova od stolu, stačí pročíst toto forum, je to zde probíráno xkrát.

Nebo jak mám dále postupovat?


Pokud něco přijde, tak hodit sem, ale jak jsem psal výše, zde na foru je řada popsaných případů i s postupy.
IP zaznamenána

toyforbigboy

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #20 kdy: 08 Října 2014, 11:13:02 »

Diky moc za rychlou odpoved, zatim teda ignoruju.
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 925
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #21 kdy: 08 Října 2014, 15:47:16 »

Díky za odpověď, nicméně nedojde v případě toho, že výzvu ignoruji ke scénaři, který je uveden v poučení? Tzn. že po mě jako provozovateli budou vymáhat pokutu, náklady řízení, připíšou mi body a další bla bla bla?
Jedine, co se muze stat, pokud to budete ignorovat je, ze zahaji klasicke spravni rizeni, predvolaji vas a budou chtit, abyste jim rekl, kdo to ridil. Pokud se nepriznate, skonci to na SPRDEL a Vam predepisou pokutu za spravni delikt provozovatele vozidla. Body zadne se konat nemohou - nemaji vinika. To vsechno za predpokladu, ze si s nimi nevytrete prdel nekterym ze zde popsanych zpusobu (osoba mrtva, japonec, ...). S nejvetsi pravdepodobnosti Vas ovsem ani nepredvolaji, protoze toho v Praze maji tuny, kazdy jim sype pisek do kolecek, nikdo se k tomu nechce "postavit jako chlap" a oni nestihaji. Coz je dobre.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #22 kdy: 08 Října 2014, 17:08:07 »

Já si myslím, že ta implikace je obráceně:
Po "zrušení výmluvy na osobu blízkou" se lidi můžou přetrhnout, aby zaplatili, mámo, tu sníženou pokutu / odpustek a měli klid a nepřišli o body. Při projevení sebemenšího smysluplného odporu / ignorace to hážou do koše, protože je pořád dost, kdo platí.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla
« Odpověď #23 kdy: 11 Října 2014, 12:34:22 »

a zkuste tu anonymizaci dokumentu dokončit  ;)
IP zaznamenána