30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] parkování s parkovacím kotoučem  (Přečteno 42590 krát)

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #15 kdy: 20 Ledna 2015, 09:32:17 »

nene, tak jsem to nemyslel. Myslel jsem to tak, že už několikrát jsem Vám tu psal, že právě zdůvodnění mater. aspektu ten úřad naprosto zvoral.
Souhlasím. Proto jsem napsal, že mi to zdůvodnění materiálního aspektu orgánem silně připomíná Hlavu XXII.
No a Vy tu stále opakujete, jak je všechno prohrané.
Nesouhlasím :-) Nemyslím si, že je to prohrané. Jestli to tak působilo, tak se omlouvám.
Ale pozor! I já jsem si původně naivně myslel, že jim stačí prostě v odvolání krajskému úřadu napsat: „nebyl prokázán materiální apsekt“. Oni odpoví že „byl“ a hotovo. Kdepak, ono se jim to musí napsat zmrdiúřední mluvou. To znamená odkazy na paragrafy, vyjádření NS a tak dále. Tak aby i ten nejnatvrdlejší úřada pochopil, že tahá za kratší konec provázku…
To mi bylo jasné hned, jak jsem četl ten jejich příkaz. Já jsem jim materiální stránku naprosto konkrétně zpochybnil při podání vysvětlení a oni to odbyli hláškou "jednal jste v rozporu s obecným zájmem dodržovat předpisy".

Člověk si dá nick trouba a už se to s ním vleče :-) Ale opravdu děkuju za spolupráci.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #16 kdy: 06 Března 2015, 10:52:33 »

Musím správní orgán pochválit, po podání odporu už mi přistálo doma předvolání k ústnímu projednání přestupku. Dokonce si opravili překlep, zřejmě ten odstavec s odůvodněním kopírovali tak dlouho, až jim to někdo vyčetl.

Chtěl bych se zeptat, jakou použít taktiku:
 
a) Pasivní přístup. Při ústním projednání se seznámit se spisem, nic aktivně nenavrhovat, nechat si důkazy až do odvolání.

b) Aktivní přístup. Při ústním projednání navrhovat důkazy a zpochybňovat jejich argumenty atd.

K domnělému přestupku došlo v DD.07.2014, takže nabytí plné moci musí být nejpozději do DD.07.2015. Předvolání mám  na konec 03/2015, když se třeba jednou omluvím, pak odvolám, je nějaká pravděpodobnost, že to orgán nestihne? Ale když vidím, jak jsou aktivní, tak s tím moc nepočítám.

Pak bych se chtěl zeptat, kdy a jakou formou můžu požádat o náhradu škody a jestli je to vhodné. Čas na cestě, ušlý výdělek, benzín, ...
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #17 kdy: 06 Března 2015, 12:50:41 »

natahování je třeba jít aktivně naproti - omluva, omluva, námitka podjatosti, vyjádření ke spisu... to by v tom byl čert aby nerozhodli nejdřív v červnu a pak je to tralala :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #18 kdy: 06 Března 2015, 16:20:36 »

Člověk si dá nick trouba a už se to s ním vleče :-)
To je pravda, příště si dejte třeba trubka, aby to nebyl moc ostrý přechod, když už jste si zvykl. Pokračovat můžete nemehlem, nešikou, smolařem, pechfoglem, foglem a třeba se dopracujete až k nasranému orlu v letu.  :)
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #19 kdy: 07 Března 2015, 10:58:07 »

Není mezi foglem a NAsraným orlem v letu ještě nějaká mezifáze?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #20 kdy: 07 Března 2015, 23:36:06 »

Není mezi foglem a NAsraným orlem v letu ještě nějaká mezifáze?
Až již nebudete troubou, ale už sebevědomým foglem, tak na něco určitě přijdete Vy vtipálku.  :)
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #21 kdy: 27 Dubna 2015, 09:01:33 »

Tak jsem absolvoval svoje první správní řízení a dneska jsem převzal rozhodnutí. VINEN :-D Asi jsem soudružce padl do oka, protože mi změnila původní obvinění z nedbalostního na úmyslné zavinění. Porušil jsem zájem společnosti v nikoliv nepatrné míře.

Ve zkratce k formální stránce:
Že jsem neměl parkovací kotouč jsem se přiznal. Napsal jsem na lísteček čas parkování a odešel jsem k doktorovi. To ale nic neznamená, protože na parkovišti s parkovacím kotoučem prostě MUSÍ být v autě parkovací kotouč. A stejně to na fotodokumentaci není vidět, že by tam ten papírek byl. (Mimo písemný záznam soudružka uvedla: kdybych to uznala, tak to dáte na internet a budou tak argumentovat všichni)

Ve zkratce k materiální stránce:
Materiální stránka byla naplněna, neboť obviněný ohrozil obecný zájem společnosti na BESIPu a na dodržování dopravních předpisů. Že je tam max. doba parkování 2 hod. a já jsem tam stál 45-60 minut, to nic neznamená.
(Mimo písemný záznam soudružka uvedla: A proč to chcete tak hrotit? To chcete, aby musel podávat svědectví ten doktor a vaše žena? Stojí vám to za to?)

Otázka je, jestli se chci odvolávat (kvůli 2,5 tis. Kč), protože jsem na tom teď mizerně s časem a bydlím 100km od místa spáchání přestupku, takže i kdyby odvolání klaplo, tak je to na celý den (když nepočítám přípravu). Svým způsobem ale musím souhlasit se správním orgánem v tom, že uložení pokuty (na spodní hranici sazby) naplnilo účel a výchovný smysl sankce. Asi ale jiným způsobem, než soudruzi zamýšleli :-D

Mimo písemný záznam padlo více dobrých hlášek, ale nechce se mi to celé znova poslouchat a přepisovat.

Sice je to off-topic, ale jen se chci ujistit: zábor veřejného prostranství není přestupek proti BESIPu, takže se v tomto případě dá použít osoba blízká?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #22 kdy: 27 Dubna 2015, 09:42:32 »

Tady je vyjádření MDČR k tzv. "parkovacím koutoučům" - http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/5560AE14-9E48-4F11-855B-65557082B14A/0/Dokume9eht1.pdf
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #23 kdy: 27 Dubna 2015, 09:58:26 »

Tak jsem absolvoval svoje první správní řízení a dneska jsem převzal rozhodnutí. VINEN :-D

Nic jiného se nedalo čekat.

Asi jsem soudružce padl do oka, protože mi změnila původní obvinění z nedbalostního na úmyslné zavinění. Porušil jsem zájem společnosti v nikoliv nepatrné míře.

Výborně, hezký bod do odvolání.

Otázka je, jestli se chci odvolávat (kvůli 2,5 tis. Kč), protože jsem na tom teď mizerně s časem a bydlím 100km od místa spáchání přestupku

Otázka je.. chcete jim dát těch 2500?  :)
S kvalitním odvoláním jsou šance asi (neviděl jsem spis) dobré a při neúspěchu budete platit tu stejnou pokutu.
Jezdit tam už nebudete a tak nevadí když to je daleko.

A jestli těch 2500 nechcete a toužíte je někomu dát tak já si je klidně vezmu  ;D Radši než aby je dostal úřad  ;D

Mimo písemný záznam soudružka uvedla: kdybych to uznala, tak to dáte na internet a budou tak argumentovat všichni

Jestli ona to tu nečte. Už jste psal že sami od sebe opravili překlep který jste tu zmínil.

Sice je to off-topic, ale jen se chci ujistit: zábor veřejného prostranství není přestupek proti BESIPu, takže se v tomto případě dá použít osoba blízká?

Ale tohle nebyl zábor. Na parkování SPRDEL použít asi jde, ale ne když mají pachatele.
A když jste jim už řekl že jste tam kotouč nedal Vy tak s osobou blízkou nezačínejte.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2015, 11:43:54 »

Tady je vyjádření MDČR k tzv. "parkovacím koutoučům" - http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/5560AE14-9E48-4F11-855B-65557082B14A/0/Dokume9eht1.pdf
Děkuju. I když zrovna tohle jsem věděl a měli jsme hezkou debatu kolem toho papírku s napsaným časem. Některá řidička si dala prý za okno kuchyňskou minutku a taky měla smůlu. Ten moment mi nedošlo, že to je vlastně něco úplně jiného, protože kuchyňská minutka sice odpočítává čas, ale nejde na ní nastavit čas zaparkování.
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2015, 11:55:09 »

Otázka je.. chcete jim dát těch 2500?  :)
S kvalitním odvoláním jsou šance asi (neviděl jsem spis) dobré a při neúspěchu budete platit tu stejnou pokutu.
Jezdit tam už nebudete a tak nevadí když to je daleko.

A jestli těch 2500 nechcete a toužíte je někomu dát tak já si je klidně vezmu  ;D Radši než aby je dostal úřad  ;D
Pokuta je 1500, 1000 jsou náklady řízení. Když se odvolám, tak bude další řízení za další 1000, ne?

Jestli ona to tu nečte. Už jste psal že sami od sebe opravili překlep který jste tu zmínil.
Tím jsem si skoro jistý.

Ale tohle nebyl zábor. Na parkování SPRDEL použít asi jde, ale ne když mají pachatele.
A když jste jim už řekl že jste tam kotouč nedal Vy tak s osobou blízkou nezačínejte.
Ale to je úplně jiný přestupek a úplně jiná osoba blízká. Byl jsem svědkem toho, jak jedna paní zaparkovala mezi auta, která měla za stěračem lísteček od MP se záborem veřejného prostranství, tak jsem ji na to upozornil. Paní ale byla vůbec ráda, že někde zaparkovala, prý parkuje už 45 minut a že už je jí všechno jedno, protože musí stihnout nějaké jednání. Tak jsem jí řekl, že když ji u toho nechytí a jen jí dají lísteček za stěrač, že může použít osobu blízkou. Proto jsem psal, že je to mimo téma, takže se omlouvám, protože sem to nepatří. Doufám, že jsem jí neporadil blbě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #26 kdy: 27 Dubna 2015, 12:11:39 »

Pokuta je 1500, 1000 jsou náklady řízení. Když se odvolám, tak bude další řízení za další 1000, ne?

Ne. Odvolání je opravný prostředek v rámci toho jednoho řízení a nebudete platit nic navíc. Kromě toho dopisu.



Ale to je úplně jiný přestupek a úplně jiná osoba blízká. Byl jsem svědkem toho, jak jedna paní zaparkovala mezi auta, která měla za stěračem lísteček od MP se záborem veřejného prostranství, tak jsem ji na to upozornil. Paní ale byla vůbec ráda, že někde zaparkovala, prý parkuje už 45 minut a že už je jí všechno jedno, protože musí stihnout nějaké jednání. Tak jsem jí řekl, že když ji u toho nechytí a jen jí dají lísteček za stěrač, že může použít osobu blízkou. Proto jsem psal, že je to mimo téma, takže se omlouvám, protože sem to nepatří. Doufám, že jsem jí neporadil blbě.

Aha. Na zábor veřejného prostranství SPRDEL použít nejde. Ale úřad má taky v zásobě triky které může vyzkoušet.
Navíc netvrdíme že "řídila osoba blízká", ale odpíráme podat vysvětlení.

Příště můžete říct že kdyby dostala pokutu tak existuje web 30kmh.cz kde jí s tím poradí  ;)
IP zaznamenána

trouba

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #27 kdy: 27 Dubna 2015, 12:48:16 »

Děkuju, v tom případě by byla opravdu škoda se neodvolat.

Kdyby tu bylo ke stažení něco jako vizitka 30kmh.cz třeba v pdf, tak by se to dalo vytisknout a dávat za stěrač autům, které už mají za stěračem lísteček od někoho jiného. Ale osobně bych se trochu bál provádět takovou podvratnou činnost, kór s takovým škraloupem za parkování bez kotouče, mohli by mě třeba na místě zastřelit.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #28 kdy: 27 Dubna 2015, 13:14:05 »

Kdyby tu bylo ke stažení něco jako vizitka 30kmh.cz třeba v pdf, tak by se to dalo vytisknout a dávat za stěrač autům, které už mají za stěračem lísteček od někoho jiného.

Tohle je dobrý nápad!


Ale osobně bych se trochu bál provádět takovou podvratnou činnost, kór s takovým škraloupem za parkování bez kotouče, mohli by mě třeba na místě zastřelit.

IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:parkování s parkovacím kotoučem
« Odpověď #29 kdy: 27 Dubna 2015, 13:17:45 »

Kdyby tu bylo ke stažení něco jako vizitka 30kmh.cz třeba v pdf, tak by se to dalo vytisknout a dávat za stěrač autům, které už mají za stěračem lísteček od někoho jiného. Ale osobně bych se trochu bál provádět takovou podvratnou činnost, kór s takovým škraloupem za parkování bez kotouče, mohli by mě třeba na místě zastřelit.

Třeba nějak takhle by to mohlo vypadat. On se určitě najde nějaký schopný grafik, který to udělá tak, aby to nějak vypadalo. Já mám doživotní zákaz vytváření reklamních materiálů.
IP zaznamenána