30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!  (Přečteno 5729 krát)

thedave

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« kdy: 05 Září 2016, 19:08:57 »

Ahoj všem, potřebuji poradit - do 3/2016 jsem dělal pro firmu jako zaměstnanec se služebním autem, od 4/2016 jako člověk na živnosťák se svým autem. V 2/2016 mě městapo udělilo pokutu za údajné stání v zákazu stání v křižovatce tvaru T, které předchází zákaz zastavení cca 20m před ní. Díky tomu, že jsem se v té době rozváděl, stěhoval, končil v práci atd., tak mi pokus o pokutu někde zapadl a zapomněl jsem na ni. Další pošta a komunikace s městapen ale probíhala na mou předchozí adresu, kde mám stále trvalé bydliště a jelikož nevycházím se svou ex zrovna ideálně, tak informace o dalších dopisech od městapa se ke mě nedostaly... Takže městapo rozhodlo o mě beze mě a napařilo zaměstnavateli pokutu 1500 + 1000 poplatek za správní řízení. Kdybych teď pro ně nedělal na živnost, tak bych to hodil za hlavu a tralá, ale takhle mi to skončilo opět v mailu, že to musím řešit :( Takže se ptám - jde nějak zvrátit průběh tohoto smutného příběhu a případně jak? Nebo se na to mám vykašlat a cvaknout to? Mám na to jen 8 dnů...

Díky Dave
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #1 kdy: 05 Září 2016, 19:16:36 »

.. Takže městapo rozhodlo o mě beze mě a napařilo zaměstnavateli pokutu 1500 + 1000 poplatek za správní řízení.
Eh, chtělo by to pravdivé a nezkreslené informace, nikoli dojmy z rychlého pročtení nějakých papírů. Toto se prostě stát nemohlo, neplete si náhodou městskou policii a úřad? Raději sem nahrajte anonymizované papíry, ať víme, která bije.
Další možný dotaz, ale bude odpovězen prostým nahráním papírů: Co to vlastně došlo zaměstnavateli - příkaz, nebo rozhodnutí? Vzhledem k tomu, že je termín 8 dní, tak asi příkaz. Pokud je to opravdu příkaz, bez spisu se asi nikdo nedokáže fundovaně vyjádřit, nicméně obecně se doporučuje podat odpor, protože dražší ve fázi správního deliktu to stejně nebude. Má to však nějaké podmínky a předpoklady, o tom až později.
« Poslední změna: 05 Září 2016, 19:22:53 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

thedave

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2016, 20:20:31 »

Ahoj, omlouvám se za zmatečný popis. Přišel již příkaz.. A pro mě městapo a úřad je stejná banda, proto zjednodušený název... Přikládám kopii vyjádření, snad je to dost čitelné. Díky Dave
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2016, 20:35:41 »

No vzhledem k tomu, že pokutu dostal zaměstnavatel, tak ten by se měl hlavně starat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2016, 23:31:23 »

Mě z toho vyplývá, že Vás firma napráskala, ale protože jste byl nekontaktní, tak to překlopili na sprdel.
Firma by měla dát odpor (stačí jednou větou) a potom Vás zmocnit k jednání. A Vy budete rozporovat, že firma udělala vše, co po ní zákon žádá a překlopení na sprdel nebylo správné. Dražší už to nebude a máte šanci se něco přiučit. Další rady má smysl poskytovat, pokus se tímto návrhem budete řídit (Vy i firma).
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2016, 23:36:35 »

SprDel 3. fáze celkem slušně odvedená (pokud fakt mají ty fotky).

Řízení vedou proti provozovateli a řidič už je nezajímá. Z toho plyne že se tím vlastně nemusíte zabývat protože z hlediska zákona jste z obliga. Pokud chcete bojovat (a nechcete si dělat zle ve firmě), nechte si od zaměstnavatele vystavit plnou moc k řešení tohoto případu jeho jménem, ale vaše jediná šance je že to mají špatně nafocené - musel byste prokázat že nemají přestupek dostatečně zadokumentovaný (anebo že se nestal). Dost nejistý výsledek (ale zato dražší už to nebude).

Nebo napadnout zahájení SprDele tím že jste se divoce rozváděl, no nevím nevím.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2016, 00:01:35 »

No a nebo to můžete pojmout ryze pragmaticky a vedením řízení se jednak něco málo přiučit, jednak tím celou věc o něco oddálit - než rozhodne magistrát a pak i o odvolání kraj, při aktivním přístupu k délce řízení to může nějaký pátek. Třeba se mezitím nějak posunou vztahy mezi vámi a provozovatelem vozidla a nebude nutné za něj pokutu platit, a i kdyby ne, pořád není na škodu zaplatit případnou pokutu později, než hned.
IP zaznamenána

thedave

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #7 kdy: 06 Září 2016, 00:03:20 »

Díky všem za rady. Uvidíme, jestli se firma do toho bude chtít pouštět - přece jen je to korporace a než seženu někoho ochotného to napsat a poslat, může být 8 dní v čoudu... Když už jsme u toho konkrétního přestupku - jo vím, že by se to mělo řešit v jiném vlákně, když tak mě odkažte, ale stejný konkrétní případ jsem nenašel - stál jsem v T křižovatce, tam kde se normálně může, akorát tady je před křižovatkou cca 20 m od ní zákaz stání. Nikdy s tím nebyl extra problém, akorát v poslední době se tam našel asi aktivní práskač, takže to městapo musí řešit (můj odhad). Vím, že se na různých fórech řeší, co když přijedu ze spodu té křižovatky a zastavím v ní, jestli mám povinnost kontrolovat a obíhávat ulici, jestli tam je nějaká zákazová značka, ale pořádně jsem se to nikde nedozvěděl... Tohle ale až tak neřeším. Ve staré vyhlášce bylo „Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.“ Toto ovšem v novém znění není, ale je tam "Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou." Konkrétně par. 3 odst. 3, Vyhláška č. 294/2015 Sb. Z toho by z logiky věci měla značka přestat platit už začátkem křižovatky a ne až na jejím konci, jelikož není jinou značkou v tomto zákaze pokračováno. Jak se tady na to díváte vy?

Díky Dave
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2016, 00:16:30 »

Máte pravdu, teď už platnost značky končí začátkem křižovatky.
Nejsem si jistý ale obávám se že když přijedete zespoda ulice, v ní se otočíte a zaparkujete, tak se musíte přesvědčit že tam parkovat můžete. Na to se nevymluvíte.
Pokud jste v T křižovatce stál tam kde se normálně může (tedy na protější straně vyúsťující pozemní komunikace) tak se přestupek nestal a jděte do nich.
IP zaznamenána

thedave

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2016, 00:28:34 »

Díky, myslel jsem si to  ;) Takže zítra volám na ústředí a jdu do toho :) Budu dále informovat jak se to vyvíjí a kdybych potřeboval radu, tak taky :) Už vlastně jednu potřebuji - kdyby se tím nechtěli zatěžovat, jak má vypadat ten odpor? Stačí jednoduše napsat, že s rozhodnutím nesouhlasím  a podávám proti tomu odpor?

Díky Dave
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 315
    • Zobrazit profil
Re:SPRDEL na zaměstnavatele - možnost odporu, spěchá!
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2016, 00:33:51 »

Je to zde na fóru asi 100x vysvětleno. Stačí nezbytné formality - kdo podává, komu (úřadu, který příkaz vydal), proti které věci (nejlépe včetně čísla jednacího a/nebo sp. zn. a data vydání příkazu) pak jen, že to je odpor. Cokoliv dalšího je zbytečné, včetně nějakého konstatování, že s příkazem nesouhlasíte (to je zjevné z toho, že podáváte odpor).
IP zaznamenána