30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dalnice - 161km/h - kauce  (Přečteno 6515 krát)

omik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Dalnice - 161km/h - kauce
« kdy: 13 Července 2015, 14:18:19 »

Zdravim.

Na D1 smerem na Brno me namerili 161km/h na useku s povolenou 130km/h.
 
Klasicky jsem rekl, ze na miste domely prestupek resit nehodlam a ze chci jit do spravniho rizeni. Do te doby vse probihalo vicemene standardne.

Pak me ovsem prekvapili a priznavam, ze kvuli nedostatku studia i trochu rozhodili.

Po nejake zakladni lustraci PACHove vysli z auta s tim, ze maji duvodne podezreni, ze se budu spravnimu rizeni vyhybat, jelikoz nejsem obcanem CR (jsem slovak, ale trvale tady bydlim a pracuji). Tudiz pozadovali slozeni kauce 5000Kc. Po nejake kratke diskusi na tema, zda to opravdu mysli vazne (z me strany zbytecna, spis impulzivni reakce), jsem se slozenim kauce souhlasil (museli jsme kvuli tomu jit asi 10km k bankomatu, bezhotovostnou variantu nenavrhli, i kdyz to byl ten nejnovejsi superb, ktery maj a myslim, ze terminal by tam mit meli).

Po sepsani papiru mi dali k podpisu takovy ten zaznam o tom, co se stalo, ten jsem samozrejme odmitl podepsat.
A pak me prekvapili tim, ze mi dali k podpisu jeste potvrzeni o tom, ze jsem zaplatil kauci, kde byl mimo jine i ve zkratce popsan domely prestupek a nejake vymyslene zduvodneni toho, ze maji duvodne podezreni....

Tady si myslim, ze jsem udelal chybu a do vyjadreni jsem napsal, ze nesouhlasim s prestupkem a toto potvrzeni jsem jim podepsal a dal jsem jim 5000kc (chyba byl ten podpis).

Ted dotazy:
a) po nejakem zamysleni predpokladam, ze nemam povinnost podepisovat ani to predani kauce, naopak dulezite je mit na tom papiru jejich podpis a razitko, ze ode me tech 5000Kc dostali

b) existuje nejaka obrana proti te kauci? Napr. neplatit to penezi, ale mit pri sobe nejakou hmotnou vec v pozadovane hodnote, kterou lze pouzit jako kauci (napr. stary mobilni telefon, ktery jiz nepouzivam a k nemu fakturu za jeho nakup s potvrzenou cenou?)

c) jak je to s vracenim te kauce v pripade prekluze? Muzu v spravnim ted hrat na prekluzi s tim, ze ty penize mi pak budou muset vratit? Nebo je potrebne zvolit jinou strategii, ktera povede k ukonceni spravniho rizeni napr. pro nedostatek dukazu?

Diky.
IP zaznamenána

omik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2015, 14:40:01 »

Jeste dodam jednu vec, ktera me zajima...
Na oznameni o prestupku, ktery sepisovali PACHove je jako kontaktni adresa pro dorucovani uvedena adresa meho trvaleho bydliste v SR.
Ja jsem ten papir nepodepsal ani se k nemu nevyjadril.

Nicmene mam datovou schranku v CR, takze spravni urad musi dorucovat do DS, nikoliv na fyzickou adresu v SR.

Kdyz mi vyzvu k podani vysvetleni nedoruci do DS, ale doruci ji na fyzickou adresu v SR, tam ji neprevezmu, bydli tam rodice.

Je ta adresa na lajstru ktere vypisovali PACHove zavazna pro dorucovani, kdyz jsem to lejstro nepodepsal? V tomto se trochu ztracim...

Diky.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2015, 14:43:51 »

Po odečtení odchylky by se mělo jednat o překročení rychlosti o méně než 30km/h mimo obec, za což hrozí pokuta 1500-2500Kč. Jelikož, jak je mi známo, lze kauci ukládat pouze u přestupků s maximálním oceněním vyšším nebo rovným 5000Kč.. ale pokud jste s kaucí ve finále souhlasil, nevím jestli to není bráno jako "souhlasím, i když na to PČR nemá právo"  :-\ .. nechť prosím doplní znalejší.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

omik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2015, 15:10:25 »

161 je po odecteni odchylky, jinak rikali, ze je to 167
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2015, 17:54:55 »

Byl jsem v totožné situaci s jinou rychlostí, taky chtěli kauci, ale po oznámení, že v ČR bydlím, podnikám a mám DS pro PFO od kauce ustoupili.

U doručování je otázka, jakou DS máte, povinnost je pouze do DS pro FO, ač můžou doručovat i do DS pro PFO, ale pokud by jste si ji třeba nevyzvednul, pak by to mohla být vada podání na jejich straně a tak to možná do ní ani nebudou chtít doručovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2015, 20:33:35 »

Opakování je matka moudrosti : http://30kmh.cz/index.php?topic=16.15

Jinak při prvním jednání požádejte o vrácení kauce.Jestliže důvodem byla obava, že se budete vyhybat, tak tuto obavu právě prvním jednáním vyvrátite a kauce už nemá žádný zákonný podklad.
IP zaznamenána

omik

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2015, 21:22:55 »

Opakování je matka moudrosti : http://30kmh.cz/index.php?topic=16.15

Jinak při prvním jednání požádejte o vrácení kauce.Jestliže důvodem byla obava, že se budete vyhybat, tak tuto obavu právě prvním jednáním vyvrátite a kauce už nemá žádný zákonný podklad.

no jo, jenomze ja v CR trvaly pobyt nemam, pouze prechodny. datovku mam pro FO.
Opravdu se tedy cizi statni prislusnik s prechodnym pobytem nemuze proti kauci nijak branit? Dalsi duvod si o ten trvaly konecne zazadat...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Dalnice - 161km/h - kauce
« Odpověď #7 kdy: 13 Července 2015, 21:47:07 »

Nemám trvalý (zrušil jsem mimo jiné z těchto důvodů) a dokonce ani přechodný pobyt, trvalý pobyt mimo ČR na obecním úřadě a kauci jsem neplatil a to se jedná o podezření, že jsem to hnal 241km/h .
« Poslední změna: 13 Července 2015, 21:49:01 od swenak »
IP zaznamenána