30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Silniční kontrola prasklé žárovky se změnila v drama, dva policisty soudí  (Přečteno 9414 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Se střelbou do policajtů podle mě neexistuje scénář, ze kterého by střelec odešel svobodný (i scénář, ze kterého by odešel po svých je krajně nepravděpodobný). Prostě to nejde i kdybych se na hlavu stavěl a šlo mě sebevíc o život. Když vás policajt zabije nebo zmlátí, tak to tak prostě bude a vy se nesmíte bránit a když se ubráníte a přežijete, tak vás buď zasebevraždí na fízlárně, nebo nevylezete z kriminálu, kde vám do análu budou strkat dozorci mnohem horší věci, než vaši spoluvězni. Proto je střet se členy toho gangu tak rizikový a adrenalinový.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil

Se střelbou do policajtů podle mě neexistuje scénář, ze kterého by střelec odešel svobodný (i scénář, ze kterého by odešel po svých je krajně nepravděpodobný). Prostě to nejde i kdybych se na hlavu stavěl a šlo mě sebevíc o život. Když vás policajt zabije nebo zmlátí, tak to tak prostě bude a vy se nesmíte bránit a když se ubráníte a přežijete, tak vás buď zasebevraždí na fízlárně, nebo nevylezete z kriminálu, kde vám do análu budou strkat dozorci mnohem horší věci, než vaši spoluvězni. Proto je střet se členy toho gangu tak rizikový a adrenalinový.

Jedna výjimka už tu byla - https://www.novinky.cz/krimi/420959-zalobkyne-zastavila-stihani-podnikatele-ktery-strilel-skrz-dvere-na-policisty.html
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Tak nedávno osvobodili borce, co postřelil maníka z UNRA, když se mu dobývali do domu.

Jinak projde snad jedině opravdový exces, kdy policajtovi evidentně hráblo a reálně někoho ohrožuje na zdraví nebo životě. Třeba ožralý policajt mává kvérem nebo už vystřelil.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Aby bylo jasno z hlediska zákona: modrá diskotéka rozhodně neznamená pokyn "Stůj!", srv. § 41 odst. 7 + 9 ZPPK. Naopak pokyn "Stůj!" srv. § 79 odst. 2 ZPKK nemusí být doprovázen modrou diskotékou.
Citace
To ja zastavuju a vylejzam jeste nez zapnou diskoteku za mnou, me staci kdyz se vzdycky otoci do protismeru.
Pokud to uděláte mimo obec (bez pokynu Stůj) na silnici I. třídy nebo za snížené viditelnosti na jakékoli silnici I. až III. třídy, dopouštíte se přestupku, srv. § 27 odst. 3 ZPPK

Zatím několikrát v menších obcích mezi 22 - 0h, takže prakticky za nulového provozu. Vždy bylo naprosto jasné že se otočili za mnou. Scénář byl pak vždy stejný, zastavili za mnou a zapli majáky a STOPku.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Aby bylo jasno z hlediska zákona: modrá diskotéka rozhodně neznamená pokyn "Stůj!", srv. § 41 odst. 7 + 9 ZPPK. Naopak pokyn "Stůj!" srv. § 79 odst. 2 ZPKK nemusí být doprovázen modrou diskotékou.
Citace
To ja zastavuju a vylejzam jeste nez zapnou diskoteku za mnou, me staci kdyz se vzdycky otoci do protismeru.
Pokud to uděláte mimo obec (bez pokynu Stůj) na silnici I. třídy nebo za snížené viditelnosti na jakékoli silnici I. až III. třídy, dopouštíte se přestupku, srv. § 27 odst. 3 ZPPK
A co když zastavíte vozidlo třeba kvůli náhlé srací potřebě (střevní potíže)?
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil

krajní nouze  :)
IP zaznamenána
Concorde

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 092
    • Zobrazit profil

Zastavení a zastavení vozidla je jazykově téměř totéž, obsahově něco úplně jiného. Střevní potíže patří do kategorie zastavení vozidla, ledaže by si řidič střevní potíže přivodil vlastní vůlí.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Tato třída skutkové podstaty je stejně ještě dost málo využívaná. Já takhle jednou vybíhal z auta v odstavňáku dálnice po nahánění Passatem s hajzlpapírem nad hlavou do řepkového pole a prošlo to  :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita