30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání  (Přečteno 29662 krát)

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #30 kdy: 17 Května 2014, 10:23:51 »

Já bych si zkusil najít podklady k tomu, k čemu mě může zaměstnavatel zaúkolovat … a pak prostě tvrdil (u předvolání, kde jsem pracovně), že v rámci plnění pracovních úkolů nemůžu být předvolán jako soukromá osoba.

Prostě bych pokus o předvolání přes zaměstnavatele obrátil proti nim s tím, že mě nepředvolali jako soukromou osobu, a adekvátně odmítnul vypovídat.
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #31 kdy: 17 Května 2014, 12:13:47 »

Otazka je, jestli kdyz uz tam budu, budu moci odmitnout vypovidat tak, aby to k necemu bylo a nebrali to jen jako vyuziti prava nevypovidat a neudavat se. To bych si totiz nepomohl.

To uz mozna opravdu lepsi bude tam nechodit a pockat, jestli me predvolaji znovu nebo rozhodnou beze me. V tomhle pripade otazka je, jestli predvolani bude absolutne neplatne i pres to, ze me s datem a hodinou v praci seznamili a toto ani nebudu v odvolani rozporovat, jestli se to bude dat otocit jen na tom, ze me nepredvolali pisemne, se vsemi nalezitostmi podle zakona.

Jinak souhlasim s tim, ze v ramci pracovnich ukolu v pracovni dobe me zamestnavatel nema co vysilat k reseni mych soukromych zalezitosti, nic mu do toho neni.
« Poslední změna: 17 Května 2014, 12:41:28 od andy »
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #32 kdy: 17 Května 2014, 12:43:17 »

Asi by to chtělo požádat zaměstnavatele o písemný příkaz ke služební cestě s náležitým popisem její náplně … a pak doporučuju k prozkoumání, jestli může zaměstnavatel nařídit svému zaměstnanci, aby se věnoval svým soukromým věcem. Myslím, že nemůže. (A předvolání fyzické osoby samozřejmě _je_ soukromá věc.)

Ještě je možnost informovat zaměstnavatele o tom, že jste se dohodli na přeložení podání vysvětlení mimo pracovní dobu a předvolání prostě ignorovat.
IP zaznamenána

garlic

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #33 kdy: 17 Května 2014, 13:26:03 »

Prostě bych pokus o předvolání přes zaměstnavatele obrátil proti nim s tím, že mě nepředvolali jako soukromou osobu, a adekvátně odmítnul vypovídat.
Navíc není prokázáno, kdy mě zaúkoloval zaměstnanec - nebyla dodržena pětidenní lhůta - proto trvat na novém předvolání.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #34 kdy: 17 Května 2014, 15:45:26 »

jde o to, ze ja se tam dostavit muset budu, jelikoz na tom ma zajem muj zamestnavatel, pres ktereho me tel. predvolali. On me tam vysle v ramci pracovni doby. Takze kdyz uz tam budu, nic s tim nenadelam.
Jaký je "zájem" zaměstnavatele - jedná se o služební auto ?. Pokud ne, tak stačí odeslat úřadu oznámení, že nehodláte vypovídat a zaměstnavateli oznámit, že z nutnosti Vaší osobní účasti sešlo.   
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #35 kdy: 17 Května 2014, 17:28:48 »

Vzhledem k tomu, že jako řidič jsem ztotožněn, nepomohu si tím, že nebudu vypovídat. To už je z hlediska uplynutí nějakého času lepší se k ústnímu jednání dostavit a něco tam nablít.

Nehledě k tomu, že pokud by bylo nařízeno nové projednání, získal bych dva, tři týdny, což se hodí k promlčení. Proto mi jde o to, jak se vyvléci z tohoto, které je nařízeno na konec května. Viz předcházející - jelikož budu v práci, omluva nepřipadá moc v úvahu.

Zatím to tedy vypadá tak, že nikdo si není jistý, jestli takové předvolání, které sice nemá zákonem stanovenou formu, ale jinak s datem a časem jednání jsem byl prokazatelně seznámen má nějaké účinky nebo ne.
« Poslední změna: 17 Května 2014, 17:32:48 od andy »
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #36 kdy: 17 Května 2014, 17:55:22 »

hodit se na ten den marod že ti je blbě, dojít si k doktorovi ...
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #37 kdy: 17 Května 2014, 18:42:14 »

Jo a přijdu o litr, protože první tři dny pracovní neschopnosti jsou neplacený. To už se rovnou můžu nechat uznat vinným :D
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #38 kdy: 17 Května 2014, 18:57:10 »

Oproti neplacenýmu volnu na stejnou dobu je to celkem jedno, ne? Pokud vám zaměstnavatel zaplatí dobu strávenou při výpovědi, tak bych fakt použil metodu "předvolali jste mě jako zástupce zaměstnavatele", případně "nemůžu v práci řešit soukromé věci". S dostatečnou dávkou asertivity by to mělo projít. Je těžce neprokazatelné, že vás předvolali jako soukromou osobu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #39 kdy: 17 Května 2014, 21:29:32 »

Zatím to tedy vypadá tak, že nikdo si není jistý, jestli takové předvolání, které sice nemá zákonem stanovenou formu, ale jinak s datem a časem jednání jsem byl prokazatelně seznámen má nějaké účinky nebo ne.

Rozhodně nemá, jediná možnost je písemné předvolání. Nemá zákonem stanovenou formu = nezákonné.
Prostě bych nikam nechodil. Nemám papír v ruce a šmitec.
Tím, že někdo obtěžuje mého zaměstnavatele a snaží se mě tím předvolat, tak si koleduje o stížnost.
Zaměstnavateli řeknu, že jsem v práci rád, chci pracovat a soukromou záležitost si vyřídím ve volném čase.
Pokud má ten úředník všech pět pohromadě, tak pošle písemné předvolání, pokud ne, tak bude střelivo na odvolání.
Kdyby ho zkusil poslat do zaměstnání, tak rozhodně osobně nepřebírat, nebude pak moct uplatnit fikci. Ta jde jen na trvalý pobyt, doručovací adresu nebo do datové schránky.
Úředník zná údaje osoby, která se měla dopustit přestupku, takže musí jednat sní a ne se zaměstnavatelem.
Jinak je ještě možné, že osoba podezřelá i přes příkaz firmy nepůjčovat vozidlo, porušila pravidla firmy a vozidlo půjčila osobě blízké.
 
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Předvolání
« Odpověď #40 kdy: 18 Května 2014, 09:04:26 »

Zatím to tedy vypadá tak, že nikdo si není jistý, jestli takové předvolání, které sice nemá zákonem stanovenou formu, ale jinak s datem a časem jednání jsem byl prokazatelně seznámen má nějaké účinky nebo ne.
Ale je, už to přece bylo řečeno - § 59 správního řádu: Správní orgán předvolá osobu, jejíž osobní účast při úkonu v řízení je k provedení úkonu nutná. Předvolání musí být písemné a doručuje se do vlastních rukou s dostatečným, zpravidla nejméně pětidenním předstihem. V předvolání musí být uvedeno, kdo, kdy, kam, v jaké věci a z jakého důvodu se má dostavit a jaké jsou právní následky v případě, že se nedostaví.

Není písemné = je neplatné = nemá žádné účinky.

Zároveň se ale neplatnosti předvolání nemůžete dovolávat, pokud se i přesto na jednání dostavíte. Sice můžete namítat, že jste nebyl (po telefonu) poučen, ale to není taková procesní vada, na níž by šlo zrušit rozhodnutí, takže z toho taky nic nekouká.
IP zaznamenána

andy

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #41 kdy: 18 Května 2014, 10:12:40 »

ok, takze se snazit proste nedostavit, vic s tim udelat nepujde.
IP zaznamenána