30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Předvolání  (Přečteno 29663 krát)

Samotář

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Předvolání
« kdy: 02 Dubna 2014, 18:17:19 »

Přišlo mi předvolání ze Šumperka, že se mám dostavit za účelem podání vysvětlení držitele vozidla, kdy jsem podezřelý ze spáchání dopravního přestupku s motocyklem, §125c, odstavec 1, písmeno f, bod 3, zákona č. 361/2000 Sb. Našel jsem si, že je to rychlost o víc jak 20 km v obci, sankce 3 body, pokuta od 2500 do 5000 Kč :(. Mám se prý dostavit osobně 7.4. 2014, nebo odpovědět písemně. Vysvětlení prý nemůže být podáno telefonicky. Bylo to 24.2. 2014 v 16:15 v obci Bušín. Je fakt že dva policajty s autem jsem tam stát viděl, když jsem přilít do zatáčky, ale zrovna někoho řešili a hlavně jsem nikde nezahlédl žádný radar a zdálo se, že mě zcela ignorují :-\ Pokuta mě jako majitele motorky zřejmě stejně nemine, ale hlavně bych nerad přišel o ( dostal ) body. Jet v pondělí do Šumperka z pracovních důvodů nezvládnu, tak PROSÍM o radu co jim napsat, jak se z toho vykroutit??? Díky za případné odpovědi.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2014, 21:38:47 »

Vzhledem k tomu, že jste podezřelý, nemusíte dělat vůbec nic a úřad Vás za to nemůže nijak postihnout, např. dát pokutu za to, že jste se nedostavil na podání vysvětlení. Na toto téma byl myslím před pár lety nějaký rozsudek nejvyššího soudu.

Jinak také můžete písemně podat vysvětlení v tom smyslu, že využíváte svého práva  se k této záležitosti nevyjadřovat. Pokud Vás zajímá, co na Vás mají, můžete se domluvit na jiném termínu.

O body přijdete pouze v případě, že sám na sebe prásknete, že jste přestupek spáchal.

E: Ve správním řízení nejste povinni se na výzvu úřadu dostavit - I. ÚS 1849/08, také nelze pokutovat osobu, která odmítne podat správnímu orgánu vysvětlení v případě, kdy je zřejmé, že by jím, byť i jen teoreticky, mohla přispět ke svému postihu za přestupek http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0
« Poslední změna: 02 Dubna 2014, 21:46:00 od urban.novak »
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2014, 21:43:04 »

Tohle je zrovna docela pohoda :) vyřešíte to jedním dobře formulovaným dopisem. Přečtěte si tohle fórum už se to tu řešilo. V podstatě by vám mělo stačit "udat" osobu, která vaší motorku s vaším vědomím (to je důležité) řídila. Doporučuje se použít "kamaráda" z nějakého exotického státu. Úřad se rozhodně nebude pokoušet dotyčného obeslat protože by to bylo moc drahé...
Ale těch možností je více co děla a nebo vůbec nic nedělat :D
« Poslední změna: 02 Dubna 2014, 21:44:54 od tomasmaladd »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #3 kdy: 02 Dubna 2014, 22:19:43 »

tomasmaladd: Tohle není SPRDEL a jestli ho opravdu změřili policajti (tj. ne automat), ani SPRDEL nejde použít.

Samotář:
Že jste podezřelý se v tom dopise někde píše?
Spíš bych řekl, že jste předvolaný coby majitel vozidla na úřad k podání vysvětlení (podle §60 zákona o přestupcích - je to napsané v tom předvolání).

V tom případě můžete nevypovídat: "Odpírám podat vysvětlení".
Kdyby to bylo moc přízemní, můžete coby hustoprávník dodat i "podle §..." - nevypovídání bude řešit ten stejný, podle kterého jste předvolaný (jestli je to úřad, tak §60 zákona o přestupcích, 200/1990 Sb.)
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #4 kdy: 02 Dubna 2014, 22:20:47 »

Jestli jsem to pochopil, rychlost merili cetnici u silnice a ne automatizovany system bez obsluhy. V tom pripade je postup jednoduchy, protoze nehrozi SPRDEL.

1. Napsat jim, ze odmitate prijet a odmitate cokoli sdelovat. Rozhodne nerikat zadna jmena, osoba blizka nebo podobne nesmysly.
2. Spravni organ odklada pripad pro dukazni nouzi
3. Nakup red-bull vodka a mala oslava ze jste se systemem vybehl ruk-cuk ( to pry rikaji v Brne misto raz- dva :-) )
IP zaznamenána
Concorde

Samotář

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2014, 21:39:30 »

Podařilo se mi oskenovat ten papír co mi přišel, tak ho sem přikládám, ať je jasné co na něm je  ;) Za výše popsané rady zatím děkuji.
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2014, 22:13:27 »

Zdá se mi to, nebo neumí psát?
Je tam několik nesmyslných vět, těžko pochopit, co vlastně chtějí.
IP zaznamenána

bartholomeo

  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #7 kdy: 03 Dubna 2014, 22:51:02 »

Já bych to nazval pokusem. Nelze použít SPRDEL, neboť měření nebylo prováděno automatizovaným systémem. Jestli to chápu správně, tak Vás PČR nezastavila a neztotožnila. Teď se to pokouší dohnat, předvolali Vás k podání vysvětlení a jejich cílem bude, abyste napráskal sám sebe a zaplatil.

V zásadě lze aplikovat 2 postupy. Dostavit se a odmítnout podat vysvětlení = důkazní nouze = game over.

Nedostavit se, předvádět Vás nebudou, nejspíš to pak zahodí.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Předvolání
« Odpověď #8 kdy: 04 Dubna 2014, 09:50:00 »

To se hned pozná, že to psala fízlovka  ;D

Nereagovat, neomlouvat se, nedostavit se. Kvůli tomuhle fízlové nikoho nepředvádí, nemají na to kapacitu a ani zájem. Ve většině případů to tímhle také skončí, protože vědí, že pokud někdo není dost velká ovce na to, aby tam na základě jejich cancu poslušně naklusal, tak u něj moc velká šance na pokutičku není, takže jim nestojí za to se s ním dál babrat.
IP zaznamenána

Sinuhet

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #9 kdy: 04 Dubna 2014, 16:59:34 »

Omlouvám se za offtopic, ale tohle si vyloženě říká o nějakou šťavnatou reakci.
Třeba odpovědět dopisem, že dopisu nerozumíte, jelikož několik vět (a příklady) nedávají smysl, což potvrzuje i Ústav jazyka českého, dotázaný elektronickou formou (přiložit). Díky tomu se lze odůvodněně domnívat, že ostatní části, které smysl dávají, dávají smysl špatný, neboť u nich mohlo dojít (a logicky pravděpodobně muselo, pokud nebyly chyby záměrné) k podobným chybám.

Chápu, že se do toho pisateli nechce, ale zajímala by mě reakce. Holt to psal ten, co umí číst, no...
IP zaznamenána

Samotář

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #10 kdy: 06 Dubna 2014, 16:56:44 »

Jak píše bartholomeo, policie mě nezastavila a neztotožnila. Zítra tam určitě nepojedu, ale mám v úmyslu jim aspoň napsat: " Ano jsem držitelem výše označeného vozidla, ale v uvedenou dobu jsem ho neřídil." Tím splním svou " povinnost " podat vysvětlení písemnou formou  ;). Uvidím co oni na to.
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #11 kdy: 06 Dubna 2014, 20:13:59 »

radši bych to zformuloval takhle
Tímto vám sděluji, že ve věci v souladu s ust. § 60 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #12 kdy: 06 Dubna 2014, 21:22:43 »

radši bych to zformuloval takhle
Tímto vám sděluji, že ve věci v souladu s ust. § 60 odst. 1 zák. č. 200/1990 Sb., o přestupcích, odmítám podat vysvětlení, neboť by mně nebo osobám mně blízkým hrozilo nebezpečí postihu za přestupek, popřípadě za trestný čin.
Zde ale použijeme jiný zákon, předvolává policie a ne úřad. A může to být stručnější:
Tímto sděluji, že v dané věci odpírám podání vysvětlení v souladu s § 61 odst. 3 zákona 273/2008 Sb. o Policii České republiky.
(Je asi zbytečné psát důvody)

Nebo univerzální pro všechny instituce je odvolat se na LZPS:
Tímto sděluji, že v dané věci odpírám podání vysvětlení v souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod.
IP zaznamenána

Samotář

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #13 kdy: 09 Dubna 2014, 23:44:05 »

To se hned pozná, že to psala fízlovka  ;D

Nereagovat, neomlouvat se, nedostavit se. Kvůli tomuhle fízlové nikoho nepředvádí, nemají na to kapacitu a ani zájem. Ve většině případů to tímhle také skončí, protože vědí, že pokud někdo není dost velká ovce na to, aby tam na základě jejich cancu poslušně naklusal, tak u něj moc velká šance na pokutičku není, takže jim nestojí za to se s ním dál babrat.
Tak jsem nakonec ani nic nepsal a zvolil variantu, kterou mi doporučujete ;). To jsem zvědav co a kdy bude z jejich strany následovat dál...
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání
« Odpověď #14 kdy: 07 Května 2014, 12:18:58 »

což potvrzuje i Ústav jazyka českého, dotázaný elektronickou formou (přiložit).

ÚJČ už přes 3 roky neprovozuje mailovou poradnu: http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/ … jenom telefonicky.
IP zaznamenána