30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Auto prodáno na náhradní díly - majitel s ním páchá přestupky a trestnou činnost  (Přečteno 5894 krát)

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Pěkný den všem,

na toto téma jsem za celé měsíce co zde večer 2 hodinky brouzdám opravdu nic nenašel. Rád bych se tedy zeptat touto cestou místních a požádal o radu.

Otec prodal staré auto kupci na náhradní díly. Má řádnou kupní smlouvu, kde je to i specifikováno. Kupec vypadal solidně, proto otec udělal chybu, že jej nešel přespat s ním, nepovažoval to za nutné, vzhledek tomu, že kupní smluva byla na ND.

Aktuálně s autem jsou ale páchány dopravní přestupky a snad i trestná činnost. Za nějaký přestupek už otec zaplatil 500, ale jak z toho ven aby mu nechodily pokuty do konce světa? Auto už znova neprojde technickou, problémy by mohly být horší.... třeba 50 000 za to že ohrožuje bezpečnost na pozemních komunikacích bez technické.

Tady si nevím moc rady. Poradí někdo jak postupovat?  Nebo navede?
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3623.msg36067#msg36067

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6306.msg68766#msg68766

Nevim co otec platil, ale mohlo by pomoci i jen podat zadost o prepis:

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p125f

Na druhe strane tim riskujete pokutu za neprepsani vozidla v terminu (10 dnu?)
« Poslední změna: 16 Února 2019, 19:38:28 od Neridic »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Platil nějakou pokutu, s autem samozřejmě jezdí nějaký cigoš prej, nikoliv kupec, takže ten co to koupil to asi koupil za účelem, že to pak někomu dá na bordel.

Taky jsem mu poradil aby šel zažádat o přepis sám bez něj.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Podat žádost o přepis vozidla v registru vozidel, nic jiného mu nezbyde, nejdřív ale musí nahlásit ztrátu technického průkazu, když ho nemá, aby mu vydali duplikát.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Podat žádost o přepis vozidla v registru vozidel, nic jiného mu nezbyde, nejdřív ale musí nahlásit ztrátu technického průkazu, když ho nemá, aby mu vydali duplikát.

Ale to se mi moc nezdá... není to potom podvod... on jej neztratil, má jej kupující.
IP zaznamenána

Kamiq

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 245
    • Zobrazit profil

Bez TP převod vozidla neprovede, jeste si může zajet za kupujícím, jestli mu ho dá.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil

Stejne nebude uz mit evidencku.
Jen podat zadost.
Urad ji zamitne, ale bude kryty pred Sprdeli.

Jeste jedna vec, pohledejte forum. Jsem tu nekde videl rozsudek, aby urad vymazal data provozovatele z registru, t.j. uprednostnil se stav, kdy v registru nebude zapsan nikdo pred stavem, kdy je v registru zapsan nekdo, kdo jiz provozovatelem neni.
« Poslední změna: 16 Února 2019, 21:12:07 od Neridic »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Tak google nasel:
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2016/0254_7As__1600033_20161212093751_prevedeno.pdf

Díky moc já věděl že sem to tady někde zahlídl, ale jak už to bývá ani za nic jsem to nemohl najít.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Tak u NNS se podařilo zvítězit. Úřadu dána povinnost vše zaplatit. Vyhrálo se na to tom, že úřad neměl snahu zajistit řidiče, přestože měl všechny potřebné informace. Kupec se nedostavoval na předvolání, proto samozřejmě SO kasíroval otce jako provozovatele. Nicméně vzhledem k faktům, že úřadu bylo zcela jasný, že reálný skutkový stav je takový, že majitelem je jiná osoba, která je plně ztotožnitelná, protože byly doloženy i kupní smlouvy z kterých bylo patrné, že otec již fakticky opravdu nemá možnost jakkoliv zajistit aby s vozidlem přestupky páchány nebyly, měl SO povinost vyvinout větší úsilí k zajištění a předvolání reálného řidiče což neučinil.

IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil

Myslím si, že to je dobrá zpráva pro všechny v podobné situaci! Šlo by sem dát ten rozsudek?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Jo už sem poprosil taťíka aby mi jej poslal. Anonymizuji a hodím to sem.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil

Za "čerstvé maso" samozřejmě budeme rádi, ale jinak stačí jen spisová značka, NSS to anonymizuje za vás a vystaví na svém webu (je tam drobná prodleva, ale to vydržíme).
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Jasně, no tak já tu hodím potom tedy spisovku jakmile jí budu mít :) Rozsudek má taťka na mailu tak čekám až jej pošle.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Rozsudek 6AS 300/2020-45
IP zaznamenána