30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odpovědnost provozovatele vozidla  (Přečteno 4337 krát)

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Odpovědnost provozovatele vozidla
« kdy: 06 Září 2017, 01:40:28 »

Zdravím.
Moje vozidlo během 2 týdnů celkem 3x parkovalo na V12c. Následovala výzva. Helmuta jsem nemohl použít (byl jsem v zahraničí). Udána tedy mrtvolka. Úřad nahlédl do registru obyvatel, vynesl usnesení o odložení dle §66 (1) c) a rozhodl se pro SprDel s provozovatelem. Následoval příkaz a odpor. Předvolání k ústnímu jednání, kde bylo nahlédnuto do spisu a ponechána lhůta k vyjádření se. Teď řeším, jak dál.

Je povinen úřad zjišťovat, jestli je teoreticky možné, že daná osoba řídila nebo to může hned překlopit na SprDel?

Zkusím argumentovat právní zásadou "Ad impossibilia nemo tenetur" čemuž ale nebude orgán věnovat větší pozornost. Současně bych mohl doložit nájemní smlouvu s prohlášením, že nájemce byl velmi důkladně proškolen dodržovat všechny pravidla silničního provozu.

Nejlepší nyní ale bude zřejmě argumentovat nehodou. Připadá to v úvahu? Je lepší argumentovat nyní nebo až v odvolání? Předpokládám, že nehoda v souvistlosti bude značně odřené kolo o obrubník?

Děkuji za tipy!!
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2017, 01:51:08 »

Citace
Nejlepší nyní ale bude zřejmě argumentovat nehodou. Připadá to v úvahu?
To stání na V 12c mělo za následek nehodu? - srv. § 125f odst. 2 ZPPK Nebo to myslíte tak, že řidič vašeho vozu měl 3 nehody a vždy musel vozidlo odstavit na V 12c?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2017, 01:58:15 »

Měl jsem na mysli první možnost. Pokud si vykládám zmíněný paragraf správně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2017, 10:02:25 »

Není mi technicky jasné, jak může vozidlo, zaparkované na V 12c, způsobit stáním dopravní nehodu. Asi mám malou představivost, ale na to už mě upozornil kolega Číkus https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4408.msg45466#msg45466.
« Poslední změna: 06 Září 2017, 10:04:29 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2017, 10:10:59 »

enzym> Jel jsem tím místem na svém motocyklu, vědom si toho, že v místě se nesmí stát. A to špatně zaparkované auto mne tak vyděsilo, že jsem spadl.

Spíš si to dokážu ale představit při stání na V 13, kam je zakázáno i vjíždět, kdy odření kol bylo způsobeno již při zakázaném vjíždění na značku, nikoli při samotném parkování, kdy je vozidlo nehybné.

edit: Možná by to ale mohlo vyjít i původně myšleným způsobem: Řidič při parkování odřel kolo o obrubník, čímž v důsledku přestupku způsobil dopravní nehodu.

« Poslední změna: 06 Září 2017, 10:56:20 od Číkus »
IP zaznamenána

baran_m

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2017, 19:15:34 »

Pro sichr nejlépe, pokud se tam stali obě nehody. Vyděšenej cyklista/motorkář co se vyboural plus to, co jsem původně zamýšlel, parkující řidič a odřené kolo. Jedná se o 3x porušení V12c, nevím tedy, jestli nebude divné mít 6 nehod  :D

Navrhnu ještě výslech 6 policistů, kteří byli přítomni těm 3 přestupkům, které se nyní projednávají.

A napadá mě dotaz. Původně byl nahlášen provozovatelem nebožtík. Což úřad odložil a překlopil na SprDel. Nešlo by nyní najít v autě zapadlou nájemní smlouvu mezi nebožtíkem a Helmutem, kterej by se ke všemu doznal. Takže by se od SprDrdele upustilo a potrestal by se Helmut? Díky.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2017, 01:08:40 »

…úřad odložil a překlopil na SprDel. Nešlo by nyní najít v autě zapadlou nájemní smlouvu mezi nebožtíkem a Helmutem, kterej by se ke všemu doznal. Takže by se od SprDrdele upustilo a potrestal by se Helmut?

Jakmile je odloženo a SprDelizováno, tak řidič už nikoho nezajímá. Obnovení v předchozí stav (před sprdel) by bylo možné dosáhnout jen pokud by úřad překlopil neprávem (rspt. pokud by se vám taková věc povedla vyhrát).
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Odpovědnost provozovatele vozidla
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2017, 01:39:31 »

A i kdyby ještě nebylo odloženo a sprdelizováno, bylo by to řetězení řidičů, což (pokud víme) nefunguje.
IP zaznamenána