30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: DPP e-shop  (Přečteno 5992 krát)

Leviathan

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
DPP e-shop
« kdy: 02 Května 2017, 20:41:15 »

Zdravím,

rovnou na úvod prosím o přesunutí do vhodného tématu, pokud jsem zvolil špatně.

Minulý týden jsem si koupil roční časovou jízdenku na MHD Praha. Zaplaceno kartou. Algoritmus pro získání kupónu je takový, že držitel Opencard/Krndačky po potvrzení zaplacení, ale nejpozději v den začátku platnosti kuponu zasune příslušnou kartu do validátoru, kterýžto mu kupon do jeho karty nahraje.

Roční kupon jsem objednal a zaplatil 28.4.2017, nahrál ho ve validátoru 30.4.2017, což byl rovněž den počátku platnosti tohoto kuponu. A teď ta sranda - validátor mi nahrál pouze měsíční kupon měsíční. V mailu mám potvrzení objednávky, potvrzení zaplacení objednávky, potvrzení o doručení kuponu a daňový doklad - vše pro roční kupon, ovšem validátory hlásí kupón měsíční.

Prosím někoho dostatečně znalého o radu, zda má smysl podniku psát, když je de facto státní a tedy s mizerným PR a s mizerným klientským servisem...nebo zda je lepší počkat, až mě bude za více než měsíc kontrolovat revizor, na kteréhožto pak být nepříjemný.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2017, 20:47:18 »

reklamoval bych to mailem. Oni si to online mohou overit, co mate zaplacene a co nahrane.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2017, 23:37:29 »

K tomu jediné - asi před pěti lety jsem v Praze jel metrem a ještě cestou k metru  jsem poslal nejprve jednu a po ca 5 min. druhou SMS (mám na mysli SMS jízdenku), když mi nic nepřišlo - nastoupil jsem a jel - SMS mi došly až po ukončení jízdy, kdž jsem vylezl na povrch - doma jsem se koukl do podmínek a zjistil, že kdyby mne přisthl revizor - platím pokutu. Tak jsem jen tak z legrace zavolal na DP kde jsem řekl, že jsem odeslal dvš SMS které byly jaksi nepoužitelné - hned ten první člověk se podíval někam do systému podle mého tel čísla a datumu , prohlásil "hmm hmm no to vám dorazila jízdenka až po 20 minutách, tak mi nadiktujte svůj účet a my Vám peníze pošleme" a opravdu  peníze mi do tdne dorazily na účet.
Takže bych se nebál reklamovat a na revizora bych raději nečekal.

Spíš bych se bál aby tam neměli ti matláci nějakého kostlivce jako brňáci : http://brno.idnes.cz/prispevek-na-salinkartu-brno-se-musi-zdanit-fz4-/brno-zpravy.aspx?c=A170426_2321600_brno-zpravy_vh
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2017, 23:59:37 »

V Brne se bezne bez SMS sbira, maji/meli v podminkach, ze az Vam dojde SMS, jinak nemate platny jizdni doklad.
Tu jsem pred  2 roky domlouval revizirovi, jestli se nestydi, kdyz studakovi dorazila sms 1 min po nastoupeni a spechal na vlak.

Nastesti to nebyl MP, takze ustoupil po naznaceni, ze  s nezavislym svedkem nemusel uhrat svoji hru.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2017, 00:31:41 »

V Brně běžně posílám SMS jízdenku (resp. SMS požadavek na SMS jízdenku) až v šalině. Pokud by se náhodou zjevil revizor moc brzo, mohlo by se stát, že se mi zrovna bude telefon restartovat po nějaké aktualizaci, což chvíli trvá.
IP zaznamenána

PVS

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 338
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2017, 07:24:31 »

V Brne se bezne bez SMS sbira, maji/meli v podminkach, ze az Vam dojde SMS, jinak nemate platny jizdni doklad.
...

To samé v Praze a odvažuji se tvrdit, že z hlediska logiky to tak bude platit všude.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2017, 09:50:36 »

V Brne se bezne bez SMS sbira, maji/meli v podminkach, ze az Vam dojde SMS, jinak nemate platny jizdni doklad.
...

To samé v Praze a odvažuji se tvrdit, že z hlediska logiky to tak bude platit všude.

No jasně - i já to tam psal :
Citace
doma jsem se koukl do podmínek a zjistil, že kdyby mne přisthl revizor - platím pokutu
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2017, 11:16:32 »

Je to skutecne tak. Co je ovsem svinarna, ze nektere dopravni podniky maji prodlevu v doruceni jizdenky nastavenou schvalne.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:DPP e-shop
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2017, 11:42:17 »

Je to skutecne tak. Co je ovsem svinarna, ze nektere dopravni podniky maji prodlevu v doruceni jizdenky nastavenou schvalne.
Ne některé, ale všechny :) ...jinak by půlka lidí jezdila s připravenou SMSkou a prstem na tlačítku "Odeslat" .......
IP zaznamenána