30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Porušení zákazu odbočení a následně zákazu vjezdu (s dodatk. MIMO DOPRAVNÍ OBSLU  (Přečteno 5146 krát)

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Dobrý den, dnes jsem porušila zákaz odbočení vlevo, ve kterém byla dodatková tabulka mimo dopravní obsluhy a následně v té křižovatce byla další značka zákaz vjezdu v obou směrech s tou samou dodatkovou tabulkou, kde po průjezdu stáli aktivní měštáci, kteří mě zastavili tím svým terčem, dala jsem jim OP a ŘP a řekla jsem jim, že zásobuji, že mám známého co v té čtvrti má obchod s přestupkem jsem nesouhlasila, nijak jsem se s nimi nevybavovala, nedávali mi nic podepisovat a něco si zapsali k sobě a fotili si mé auto bez mého svolení a prý mi přijde něco domů. Co ted bude následovat? Porušení jsem vědomá, ale spíše mi vadil jejich přístup jinak bych pokutu hned zaplatila. Zde je zhruba místo, kde jsem odbočovala  https://mapy.cz/zakladni?x=14.0422056&y=50.6583630&z=17&pano=1&pid=35285498&yaw=0.505&fov=0.957&pitch=0.144&source=pubt&id=15716421
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil

Jestli chcete pomoc, přečtěte si tady alepoň základy. Jinak zatím nic nedělejte. Přijde-li výzva od policie, ignorujte ji. Ozve-li se potom úřad, budete již vzdělaná a budete vědět, co dělat. Na specifické otázky tu potom odpověď jistě dostanete.
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil

Dobré je připravit si nějaký podklad pro argumentaci ve správním řízení, pokud k nějakému dojde.

(Vyhl. 30/2001 Sb. §15 odst. 3 příloha 1, značka E13 říká o dopravní obsluze) (Pozn. mírně upraveno na aktuální znění:)
... rozumí se tím vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

Když takhle městapo zbuzerovalo mě, argumentoval jsem pří ústním jednání, že v oblasti za značkou pracuji, a že jsem tam vezl předměty (bez upřesnění). Což byla pravda.
Paní se mě snažila přesvědčit, že bych musel přijet náklaďákem, že osobák zásobovat nemůže. Vyzval jsem ji tedy, ať ukáže předpis, který to nařizuje. Když nemohla, řekl jsem jí, že pak je takový požadavek nezákonný. Pak začala couvat. Nabízel jsem, že že ukážu průkaz zaměstnance, což paní nechtěla.

Měl jsem za předním sklem cedulku "zásobování", což si městapák vyfotil (ale ta je pouze informační, k ničemu neopravňuje). Městapák v oznámení lhal, že po zaparkování za zákazem vjezdu mimo zásobování jsem nikam nic nenesl. Tak jsem řekl, že to asi neviděl. Výsledek in dubio pro reo.

Takže až/pokud dojde na správní řízení, je třeba získat spis, a podle toho se zařídit. Můj názor je, že kdo má za značnou nějaký cíl, který se aspoň trochu dá napasovat na výše uvedený popis "dopravní obsluhy", měl by to vyhrát.
« Poslední změna: 27 Února 2017, 14:11:43 od kraklakvakve »
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

Dobře za jak dlouho mi to tak prijde?
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil

To je různé, záleží na mnoha faktorech. V roce 2012 v Praze jim to trvalo 3,5 měsíce, a první, co poslali, byl příkaz o uložení pokuty - vinen (+ takové bláboly, jako že je všechno prokázáno a tak). Jak jsou rychlí letos v Ústí, to netuším.
IP zaznamenána

sabca88

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil

A co mi prijde? Nejaky papír, ze jsem vina proti, kterému pak podám odpor?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Nemusí přijít vůbec nic. Může se stát, že to úřad raději šoupne do šuplíku a nechá hnít.
Jak tu bylo napsáno výše. Na dopisy od MP a PČR není nutno reagovat. Reaguje se na dopisy od úřadu. Pokud napíše magistrát, tak pak je většinou nějaká lhůta. Každopádně je dobré lhůty dodržovat, tedy dopisy přebírat v poslední dny, případně nechávat vhazovat do schránky.

Počkejte tedy co dorazí. Buď Vám dají možnost obrany, kdy by měli vyzvat k nějakému jednání a seznámení s podklady, nebo rovnou rozhodnou. Pokud rozhodnou, dáte odpor a zajistíte si spis. Pokud vyzvou k ustnímu jednání, je lepší zajistit spis a následně ho anonymizovaný nahrát sem.

Ve spisu by mělo být vše o co s emohou opřít. Tedy způsob obrany a psotup bbude určitě lepší vymýšlet až bude spis ;).
IP zaznamenána