30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přenosné značky – význam nadřazenosti a rozsah jejich platnosti  (Přečteno 7083 krát)

StandaB

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

V zákoně je uvedeno, že přenosné značky jsou nadřazeny stálým značkám.

Nikde však není uvedeno, co to konkrétně znamená.

Musí být přenosný Zákaz zastavení ukončen opět přenosným Koncem zákazu zastavení, nebo jeho platnost ruší i stálá značka Parkoviště či Konec zákazu zastavení?

Pokud je stálá značka Parkoviště či Konec zákazu zastavení platným ukončením mobilního zákazu zastevení, je stanovena nějaká vzdálenost od pevné značky, do které se aplikuje nadřazení, a od které se na ně hledí jako na dvě samostatné značky?

Jde mi konkrétně o situaci, kdy jsem zajel do ulice, tam jsem se otočil a zaparkoval. Po vystoupení jsem šel zkontrolovat poslední značku před mým vozem. Byla to značka Parkoviště. Zhruba 10 metrů před touto značkou byla mobilní značka Zákaz zastavení, na jejímž základě jsem obdržel Výzvu.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky – význam nadřazenosti a rozsah jejich platnosti
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2016, 21:25:48 »

Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak

A asi je jedno zda pevná či přenosná

Značka parkoviště tudíž nebyla poslední ale bohužel minimálně předposlední za Vaším autem kterou jste viděl

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2015-294

I když by to bylo hezké aby značka parkoviště byla aspoň škrtnutá nebo překrytá pytlem, obávám se že to není povinnost

EDIT
motoosman - opravuji na:
"Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou."
« Poslední změna: 19 Listopadu 2016, 22:36:15 od t4455 »
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 256
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky – význam nadřazenosti a rozsah jejich platnosti
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2016, 22:23:41 »

Pojem "vzdálenější hranice" již neexistuje.
IP zaznamenána

StandaB

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Přenosné značky – význam nadřazenosti a rozsah jejich platnosti
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2016, 23:39:37 »

Značka parkoviště tudíž nebyla poslední ale bohužel minimálně předposlední za Vaším autem kterou jste viděl

"Zákaz, omezení nebo příkaz je ukončen nejbližší křižovatkou nebo příslušnou dopravní značkou."

Možná jsem se ne úplně přesně vyjádřil.

První byla přenosná značka Zákaz zastavení. Deset metrů po ní byla pevná svislá značka Parkoviště. Někde po ní mé auto, a potom teprve křižovatka. Já jsem od auta šel ulicí zpět, narazil na značku Parkoviště, a byl jsem spokojen, že parkuji na vyhrazeném místě. Dále jsem nešel, a přenosnou dopravní značku jsem tudíž neviděl.

Pokud by přenosná značka Zákaz zastavení byla na stejném místě jako značka Parkoviště, je výklad jednoznačný: Je nadřazená ve smyslu §76 odst. 3, a značka Parkoviště neplatí.

Ale pokud přenosná značka Zákaz zastavení stojí 10 metrů před značkou parkoviště, jasné to není.

Buď je pevná svislá značka Parkoviště ukončením přenosného Zákazu zastavení ve smyslu §3 odst. 3, a zákaz platí pouze oněch 10 metrů mezi značkami.

Anebo je přenosná značka Zákaz zastavení ukončena zase jen (nadřaznou) přenosnou značkou ve smyslu §76 odst. 3, a na žádnou z následujících pevných značek až ke křižovatce se nebere ohled.

Pokud platí to druhé, znamenalo by to, že při otočení v ulici a zaparkování jsem povinen projít ulici až na její začátek, zdali náhodou před značkou parkoviště není ještě nějaká přenosná dopravní značka.
IP zaznamenána