30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Nedání přednosti v jízdě X jízda v protisměru.  (Přečteno 9882 krát)

bochy

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
[?] Nedání přednosti v jízdě X jízda v protisměru.
« kdy: 03 Prosince 2013, 13:34:05 »

Poradíte mi? Jel jsem z vedlejší na hlavní, odbočoval doprava. Přes rohový dům je doprava špatná viditelnost. Značka Dej přednost v jízdě nepřikazuje zastavit, takže jsem projížděl jako každou takovou křižovatku na dvojku pomalu.

Druhé auto jelo v protisměru po levé straně (nevyhýbalo se překážce) a cca 1 m od krajnice došlo ke střetu. Kdo je vinen? A podle jakého zákona/paragrafu to tak je?
IP zaznamenána

Petr Pavel

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě X jízda v protisměru.
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2013, 19:14:33 »

Obavam se, ze na vine jste vy. PRi vjezdu na hlavni z vedlejsi se dava prednost at je auto kde chce. Jestli jste na ty hlavni uz byl (auto stalo podelne se smerem jizdy), tak to je jina. Pripadne budete na vine oba. Vy za nedani prednosti a ten druhy za jizdu v protismeru.
« Poslední změna: 03 Prosince 2013, 19:20:19 od Petr Pavel »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Nedání přednosti v jízdě X jízda v protisměru.
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2013, 09:28:53 »

Jenom doplním ten paragraf. Je to § 22, odst. 1, zákona č. 361/2000 Sb.
Citace
(1) Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou "Dej přednost v jízdě!" nebo "Stůj, dej přednost v jízdě!" musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci.

Přestupek je pak podle § 125c, odst. 1, písm. f), zákona č. 361/2000 Sb.
Citace
8. nedá přednost v jízdě v případech, ve kterých je povinna dát přednost v jízdě,
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.